3.KURUMLAR ARASI SPOR ŞÖLENİNDE ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

Belediyemiz tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl 3.sü yapılan spor şölenine 37 kurumdan 1.268 sporcu katıldı.

Şehit Abdullah Tayyip Olçok Spor Salonu’nda düzenlenen ödül törenine AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın, Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Osman Öztürk, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halil İbrahim Şimşek, İl Sağlık Müdürü Ömer Sobacı, Gençlik Spor İl Müdürü Haşim Eğer, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Ercan Daşdan ve Emre Turan, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Sefer Kurtaran, Belediye Başkan Yardımcıları ile turnuvada mücadele eden sporcular ve yakınları katıldı.

Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın ödül töreninde yaptığı konuşmada,”açtığımız önemli salonlardan biri de Şehit Abdullah Tayyip Olçok adını verdiğimiz şuanki töreni düzenlediğimiz salonumuz.  Mevlana İş Merkezi’nde salonlarımız var. Gülabibey Mahallesi ve Ulakavak Mahallesi’nde yapımına önümüzdeki günlerde başlayacağımız havuzlarımız var. Aslında girmek istediğimiz sadece sokaklar değil, gönüllere de girmek istiyoruz. Ama bizim için sportif anlamda 2021 yılı şehrimiz adına dönüm noktası olacak. Bundan sonra Çorum sporu hakkında 2021’den öncesi, 2021’den sonrası şeklinde dile getirilecek. Geçtiğimiz aylarda Gençlik ve Spor Bakanlığı ile bir protokol imzaladık. Bu anlamda 2 tane butik yüzme havuzunun temelini yakında atacağız. Yine dört tane semt sahasının ihale süreçlerinin tamamlanması ile birlikte temelini atacağız. Yine amatör futbol kulüplerimizin maç yapacağı 2 tane sahanın temelini atacağız. Daha birçok sportif yatırımın temellerini 2021’de atacağız. Yeni yapılan Çorum Şehir Stadı Belediyemizin yapmış olduğu güzel hizmetlerden bir tanesi. Belediye olarak biz yaptık. Daha sonra bakanlığa devrini gerçekleştirdik. Yine kapalı spor salonumuzu yüzde 50 oranında tamamladık. Kalan kısmını da inşallah ihale sonrası bakanlığımız tamamlayacak.  Dolayısı 2021 yılı, tesisleşme konusunda, sportif faaliyetler konusunda Çorum açısından çok önemli bir yol ayrımı. Hep birlikte inşallah daha üst bir levele, çıtaya yükseleceğiz” diye konuştu.

Başkan Aşgın, bu etkinliğimiz 17 Şubat’ta başlamıştı. 11 Mart’ta ilk korona vakası oldu ve ertelemek zorunda kaldık. Ama biz yarım bırakmadık bugün 4 branşta bu şölenimizi tamamlamış olduk.  İlçelerimiz dahil olmak üzere 37 tane kurumumuz bu şölende yer aldı. 1268 sporcumuz katkı verdi. Bu rakamlar gerçekten çok önemli rakamlar. Pandemi süreci bittiğinde veya bitmese dahi her türlü önlemleri alarak bu tür organizasyonlar düzenlemeye devam edeceğiz. Biz memleketimizin ve spor camiasının emrindeyiz. Bu organizasyona katkı veren herkese teşekkür ediyorum dedi.

Belediyemizin Spor İşleri Müdürü Nadir Solak, sporun tüm alanlarında aktif olarak yer aldıklarını sporu bir yaşam biçimi haline getirmeyi amaçladıklarını söyledi. Özellikle çalışanların spor yapması için organize ettikleri Kurumlar Spor Şöleni’ne katılımın her geçen yıl arttığını il merkezinin yanında ilçelerden de çok sayıda katılım olmasının kendilerini çok mutlu ettiğini belirten Solak, bu ve benzeri organizelerin önümüzdeki yıllarda da artarak devam edeceğini belirterek tüm katılımcılara teşekkür etti.

Turnuvada bayanlarda ferdi olarak sıralama yapılırken erkeklerde ise Satranç dışındaki diğer üç kategoride takım sıralaması yapıldı. Yapılan ödül töreninde dereceye girenlere madalya, birer çanta ve takımlara ise kupaları verildi.

Spor Şöleninde kategorilerinde dereceye girenler şöyle:

Kadın Bowling: 1. Gözde Uçar Örten (Çorum Özel Sağlık Diyaliz Merkezi), 2. Sevgi Yeşil, 3. Merve Bulut, 4. Arzu Özölçed (Tesisler Müdürdüğü). Erkekler Bowling: 1. Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, 2. Hitit Üniversitesi Tıp Fakültes, 3. Ford Evlüce, 4. Ceza İnfaz Kurumu.

Kadın Dart: 1. Meltem Leblebici (Fatih Sultan Mehmet İlkokulu), 2. Canan Kuş (Tesisler Müdürlüğü), 3. Kadriye Taşdemir (İnsan Kaynakları Müdürlüğü), 4. Özlem Yılmaz (Hitit Üniversitesi). Erkekler Dart: 1.Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu, 2, Yavruturna Ortaokulu, 3. İtfaiye Müdürlüğü, 4. Erol Olçak Eğitim ve Araştırma Hastanesi.

Kadın Masa Tenisi: Tülay Sarsık (Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi), 2. Arzu Ölçer (Tesisler Müdürlüğü). 3. Canan Kuş (Tesisler Müdürlüğü), 4. Fatma Güccan (Hitit Üniversisetisi (Hitit Üniversitesi İİBF). Erkekler Masa Tenisi: 1. Çorum Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü, 2. L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu, 3. Milli Eğitim Müdürlüğü Bahçelievler MTAL, 4. Hitit Ünivetsitesi Erol Olçok Eğitim Araştırma Hastanesi.

Kadın Satranç: 1. İlknur Yılmaz Burnazoğlu (Erol Olçok Eğitim Araştırma Hastanesi), 2. Özlem Yılmaz (Hitit Üniversitesi SKS), 3. Nuriye Çınar (Halk Eğitim Merkezi), 4. Gülay Atmaca (Çorum Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü). Erkek Satranç: 1. Ümt Muştuoğlu (Osmancık Tevfik İleri Anadolu Lisesi), 2. Evren Sarıbay (Gülder Derneği), 3. Ahmet Bal (Osmancık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü), 4. Davut Sarıkaya (Çorum L Tipi Kapalı Cezaevi).