30 AĞUSTOS’U ONUR VE HEYECANLA BİR KEZ DAHA YAŞIYORUZ

Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı.

Ağustos ayının Türk’ün zaferler ayı olduğunu hatırlatan Başkan Aşgın, “Tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olan 30 Ağustos Zaferi’nin 98. yıl dönümünü kutlamanın onur ve heyecanını milletçe bir kez daha yaşıyoruz.” dedi.

Başkan Aşgın, “Bundan 98 yıl önce, 30 Ağustos 1922’de, Dumlupınar’da Gazi Mustafa Kemal’in başkumandanlığında aziz Türk Milleti büyük zafer elde etti. Tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olan 30 Ağustos, sadece bizim değil; özgürlüğe, kurtuluşa, başı dik ve onuruyla yaşamak için varlık yokluk mücadelesi veren tüm milletlere emsal bir zaferdir. Şanlı milletimizin eşsiz destanlarından biri olarak tarihteki yerini alan Büyük Zafer’i, milletimize armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi saygı ile anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Başkan Aşgın’dan bayrak hassasiyeti

Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın, 30  Ağustos Zafer Bayramının Çorum’da tüm coşkusuyla kutlanması için tüm cadde ve sokakların bayraklarla donatılması için çağrıda bulundu. Başkan Aşgın, “Zafer Bayramımızın heyecanına ortak olmak için tüm hemşehrilerimizi balkon ve pencerelerine ay yıldızlı al bayrağımızı asmaya davet ediyoruz.” diye konuştu.