59 YENİ HİZMET ARACIMIZ HAYIRLI OLSUN

Belediyemizin satın aldığı 59 yeni araç için anahtar teslim töreni yapıldı. Anahtar teslim töreni Hürriyet Meydanı’nda gerçekleşti.

Törene Ak Parti MKYK Üyesi Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, Ak Parti Milletvekili Erol Kavuncu, Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Ak Parti İl Başkanı Yusuf Ahlatcı,  İl Genel Meclisi Başkanı Osman Günay, MHP Merkez İlçe Başkanı Reşit Büzkaya, Belediye Başkanları, Belediye Meclisi Üyeleri, Mahalle Muhtarları ile vatandaşlar katıldı.

Yeni bir yıla girdiklerini ve her yeni yılın yeni umutlar demek olduğunu belirterek sözlerine başlayan Başkan Aşgın, “İnşallah 2021 yılı bütün insanlık alemi için en güzel yıl olsun. Doğumdan ölüme kadar gönül belediyeciliği ile yolumuza devam ediyoruz. 2020 yılı kara bir yıl oldu. Birçok sevdiğimizi salgın nedeniyle toprağa verdik. Vefat eden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet tedavisi devam edenlere de acil şifalar diliyorum” dedi.

‘2020’DE BÜYÜK PROJELERE İMZA ATTIK’

2020 yılının Çorum Belediyesi açısında ise adeta destansı işlerin yapıldığı büyük projelere imzaların atıldığı güzel bir yıl olduğunu vurgulayan Başkan Aşgın, “Bir tarafta pandemi diğer tarafta AK Parti’nin gönül belediyeciliği 2020’de zirve yaptı. 2020 yılı için hemşehrilerimize 100 ton asfalt dökme sözü vermiştik dün itibarıyla 113 bin tona ulaştık. 47 km alt yapı çalışması gerçekleştirdik. Stadyumu hizmete açarak Gençlik ve Spor Bakanlığı’na devrettik. Çöpten Elektrik Üretim Tesisi bitti ve enerji üretmeye başladı. Çoruminia projesine başladık ÇORBİS’i hayata geçirdik. Çok önemsediğim Refakatçi Misafirhanesi’ni tamamladık ve geçtiğimiz hafta hizmete açtık. Burada Çorum’a tedavi için gelen vatandaşlarımızı misafir edeceğiz. Yakında resmi açılışını yapacağız. Yeni yollar açtık. Pandemi ile mücadelede Filyasyon ekibine 25 adet araç tahsis ettik. Çimento Fabrikasını Belediyemiz’e kazandırdık. Bu hizmetlerimizde bize destek olan milletvekillerimize il başkanımıza ve teşkilatlarımıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

59 ARAÇ 11 MİLYON LİRAYA SATIN ALINDI 

Çorum’a kazandırılan 59 hizmet aracıyla ilgili de bilgiler veren Başkan Aşgın, hizmet araçlarının kiralamak yerine satın alınmasıyla Çorum Belediyesi’nin ekonomik anlamda büyük kâr ettiğinin altını çizerek, “Bu araçlarımızı ihale yapmadan DMO’dan alalım dedik ve 59 aracımızı 11 milyon liraya satın aldık” ifadelerini kullandı. Aşgın, “Milletimiz Recep Tayyip Erdoğan’a sahip çıktıkça, davamıza sahip çıktıkça, Recep Tayyip Erdoğan ve onun adamlarının arkasında durdukça yolumuz geleceğimiz daha aydınlık olacak. El ele vererek hizmetlerimizi zirvelere taşıyacağız. Aldığımız yeni araçların hayırlı olmasını diliyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

‘ÇİMENTO FABRİKASI YERİNE YENİ BİR ÇORUM KURULACAK’

AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu ise yaptığı konuşmada Çorum Belediyesi’nin önemli çalışmalara imza attığını ifade ederek, “Dünya lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın Çorum’daki ekibi hizmetlerine devam ediyor” dedi. Çimento Fabrikası arazisinin satın alınması konusunda da Başkan Aşgın’a teşekkür eden Milletvekili Kavuncu, Çimento Fabrikası yerine yeni bir Çorum kurulacak” ifadelerini kullandı.

‘ÇİMENTO FABRİKASI’NIN SATIN ALINMASI ÇORUM TARİHİNE GEÇTİ’

AK Parti MKYK Üyesi ve Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan ise konuşmasına Belediye’nin pandemi döneminde 11 milyon lira değerindeki 59 aracı kendi öz kaynakları ile satın almasının başarı olduğunu belirtti.  Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ın ekibiyle birlikte Çorum’da güzel işlere imza attığını ifade eden Milletvekili Ceylan, “Çorum’un her noktasına hizmet götürüyoruz. Çimento Fabrikası’nı Belediye satın alarak Çorum tarihine geçmiştir.  Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Çimento Fabrikası’nın olduğu yerde güzel bir proje hayata geçecektir.