Aygün ve Kalender mest etti

Çorum Belediyesi tarafından “5 Mahallede 5 Konser” etkinlikleri kapsamında yerel sanatçılar Buhareevler sakinleriyle buluştu.

Buhraevler Perşembe Pazarı içerisinde gerçekleştirilen mahalle konserine Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcıları, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Erhan Akar, Belediye Meclis Üyeleri, Buhareevler Mahalle Muhtarı, Çorum Belediyesi daire müdürleri ve mahalle sakinleri katıldı. Pazar içerisine kurulan oyun parkurunun yanı sıra konser alanına gelen çocuklara pamuk şeker ve kağıt helva ikramında bulunuldu. Konserde sahne alan Çorumlu sanatçılar Ercan Aygün ve Nazlı Kalender seslendirdikleri eserlerle bol bol alkış aldılar.

MİLLETİMİZ NERDEYSE BİZ ORADAYIZ

Düzenlenen mahalle konserleriyle vatandaşlarla daha yakın ilgilenme şansı bulduklarını belirten Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, düzenlenen konserlere tüm belediye başkan yardımcıları ve daire müdürleri ile birlikte geldiklerini söyledi. Çorum’a hizmet için hiç durmadan çalıştıklarını ve çalışmaya devam edeceklerini belirten Belediye Başkanı Dr.Halil İbrahim Aşgın “Milletimiz neredeyse biz oradayız. Mahalle konserlerini yapmamızın amacı hemşehrilerimizin dertleriyle bire bir ilgilenmek. Konserlere gelirken başkan yardımcılarımızla, daire müdürlerimizle birlikte geliyoruz. Hemşehrilerimizin taleplerini şikayetlerini birebir dinleyelim ve çözme noktasında yardımcı olalım istiyoruz. Mahallelerimizin emrindeyiz. Hadis-i Şerif’de “İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olanıdır” diyor. Biz tüm ekibimizle sizlere hizmet etmeye hazırız. İbadet aşkıyla, gece-gündüz, durmadan, yorulmadan, aşkla çalışıyoruz aşgınan çalışan yorulmaz. Ne probleminiz varsa tüm birim müdürlerimiz burada. Taleplerinizi eleştirilerinizi bekliyoruz. Mahalle muhtarımız da gece gündüz çalışıyor. Taleplerini bizlere iletiyor. Kendisine mahallesi adına ilimiz adına yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Buharaevler Mahalle Muhtarı Ümit Patır düzenlenen konserin yanı sıra mahalleye yapılan çalışmalar için Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ve ekibine teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Erhan Akar ve Mahalle Muhtarı Ümit Patır sanatçılara çiçek takdim ettiler.