Başkan Aşgın’dan anlamlı kutlama

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın eşi Feyza Aşgın’la birlikte Ramazan ayı vesilesiyle okunan mukabeleye katıldı. Annesinin, kayınvalidesinin ve komşularının anneler gününü kutladı.

Annesinin her Ramazanda apartmanlarının sığınağında bir odayı Kuran okunacak ve Teravih namazı kılınacak şekilde hazırladığını söyleyen Başkan Aşgın, “Mahallenin kadınları buraya gelip burada Ramazanın ruhuna uygun olarak Mukabele okuyup teravih namazı kılıyorlar. Bu yıllardır bu şekilde yapılıyor. Bugün biz de burada bulunan annelerimizin bacılarımızın anneler gününü kutlayalım istedik. Öncelikle annem ve kayınvalidem olmak üzere bütün annelerin anneler gününü kutluyorum” dedi.

Mukabeleye bir sayfa Kuran-ı Kerim okuyarak istişare eden Başkan Aşgın eşiyle birlikte annesi kayınvalidesi ve komşularına çiçek vererek onların anneler gününü kutladı.

Samimi ve sıcak bir sohbetin ardından “Benden bir isteğiniz var mı?” diye soran Başkan Aşgın’a annesinin “Yavrum sana hasret kaldık eve erken gel” demesiyle duygusal anlar yaşandı.