BAŞKAN AŞGIN’DAN MASKE ÇAĞRISI: “LÜTFEN MASKEMİZİ TAKALIM”

Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın maske konusunda vatandaşlara çağrıda bulundu. Aşgın, maske, mesafe ve hijyen kuralına mutlaka uyulması konusunda vatandaşlara uyarılarda bulundu.

Çorum’da maske takma konusunda farkındalık oluşturmak ve vatandaşların bilincini artırmak amacıyla maske denetimleri sürüyor. Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın, Gazi ve Bahabey Caddesi’nde denetimlere katılarak maske kullanımının önemine dikkat çekti. Vatandaşların ve esnafın büyük bir çoğunluğunun maske kullanmasından dolayı memnuniyet duyan Başkan Aşgın, koronavirüse karşı tedbirini alan duyarlı vatandaşlara teşekkür etti.  Vatandaşlarla görüşen ve işyerlerini ziyaret ederek maske denetimi yapan Başkan Aşgın, içerisinde bulunduğumuz kritik sürece dikkat çekerek, maske, mesafe ve hijyen kuralına mutlaka uyulmasını istedi. Özellikle maske kuralına uyan gençlere teşekkür eden Aşgın, Çorum’un maske kullanımı konusunda örnek bir il olduğunu ifade eti.

Denetimler sonunda açıklama yapan Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın, korona virüs salgınıyla mücadelede en önemli korunma yöntemlerinden birinin maske olduğunu dile getirdi. Aşgın “Zabıtamızla beraber 7 gün 24 saat bu denetimi yapıyoruz. Bugün de farkındalık oluşturmak için denetimlere bizzat katıldık. Hemşehrilerimizin neredeyse tamamının kurallara uyduğunu görmek bizleri memnun ediyor. Maskenin yanı sıra mesafe ve hijyen kuralına da mutlaka dikkat etmeliyiz. Allah’ın izniyle bu koronavirüs belasını geride bırakacağımıza inanıyoruz. Çorum halkına gösterdiği ve göstereceği duyarlılıktan dolayı teşekkür ediyoruz.” dedi.