BAŞKAN AŞGIN’DAN MUHTARLAR GÜNÜ’NE ÖZEL PROGRAM

Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın, “Halka hizmet noktasında her daim en yakın çalışma arkadaşlarımız” diye hitap ettiği mahalle muhtarlarını belediyede ağırlayarak, 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutladı. Sürekli istişare içerisinde çalıştıklarını vurgulayan Başkan Aşgın, “Muhtarlarımızın her biri mahallesinde bizim gören gözümüz, işiten kulağımızdır. Muhtarlarımıza verdiğimiz öneme binaen Muhtarlıklar Müdürlüğümüzü faaliyete geçirdik. Muhtarlarımız, belediyemizle ilgili herhangi bir işi olduğunda müdürlük müdürlük gezmeden işlemlerini kolayca halledebiliyor. Bundan sonraki süreçte bu iş birliğimiz, bu gayretimiz artarak devam edecek.” ifadelerini kullandı.

Karaağaç Taş Ocağı’nı Birlikte Açtılar

Muhtarlar, Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın’ın makamındaki ziyaretin ardından Karaağaç Taş Ocağı açılış törenine Başkan Aşgın ile birlikte geçerek Başkan Aşgın ile birlikte tesisin kurdelesini kesti.

Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın, günün ilerleyen saatlerinde muhtarların talep ve görüşlerini dinlemek ve belediye çalışmalarıyla ilgili muhtarları bilgilendirmek amacıyla Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nde muhtarlarla yeniden bir araya geldi. Muhtarların çok köklü ve dünyada örneği olmayan bir teşkilat olduğunu vurgulayan Başkan Aşgın, muhtarları dinledikten sonra onlarla sürekli istişare ederek çalışmaya devam edeceklerini kaydetti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a “Muhtar bile olamaz” denildiğini hatırlatan Başkan Aşgın, “Cumhurbaşkanımız, tarih boyunca muhtarlara verilmeyen değeri vermiştir, onların yaptığı bu önemli göreve dikkat çekmiştir. 2015’ten bu yana da Muhtarlar Günü’nü kutluyoruz. Kendisinin talimatını verdiği ancak faaliyete girmeyen bir Muhtarlıklar Müdürlüğümüz vardı. Göreve geldiğimiz zaman bu müdürlüğü aktif hale getirdik. Bu, muhtarlarımıza verdiğimiz önemin bir nişanesidir. Çalışmalarımızda onlarla birlikte yol yürüyoruz. Kendimize hedef olarak Allah rızasını koyacağız ve o rıza doğrultusunda hep beraber yürüyeceğiz. Bütün muhtarlarımızın aynı duruşta, aynı düşüncede kendisini hizmete odaklamış olduğunu görüyorum.” ifadelerini kullandı.

Muhtarlardan Başkan Aşgın’a teşekkür

Gün boyunca muhtarlarla sürekli bir arada olan Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın, muhtarların takdirini toplamaya devam etti. Muhtarlıklar Müdürlüğü’nün işlerini çok kolaylaştırdığını, mahallelerinin sorunlarının çok hızlı bir şekilde çözüme kavuşturulduğunu dile getiren muhtarlar, Belediye Başkanı Aşgın’a da her gün her dakika ulaşabildiklerini dile getirerek taleplerini iletebildiklerini belirtti. Çorum Muhtarları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Hacı Koca, Çorum Muhtarlar Derneği Başkanı Yılmaz Kılcı ve Çorum Merkez Muhtarları Derneği Başkanı Mehmet Aydın; hep birlikte Çorum için, köy ve mahalleler için el ele, birlik ve beraberlik içerisinde çalışmaktan mutlu olduklarını vurgulayarak, “Bu müesseseye hak ettiği değeri gösteren başta Cumhurbaşkanımıza, muhtarlık camiamıza böyle bir programı düzenleyen Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.