BELEDİYEMİZ, ŞEHİTLİĞİN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRİYOR

Belediyemiz, Çorum Şehitliği ile Şehitlik Caddesi arasına istinat ve ihata duvarı yapım çalışmalarını sürdürüyor.

Çorum şehitliğinde yaptıkları çalışmalarla şehitliği Çorum’a ve şehitlere yakışır hale getireceklerini ifade eden Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın, “Şehitliğimizde yaptığımız çalışmalar bizlere onur veriyor.” dedi.

Geçtiğimiz aylarda Çorum Valiliği ile yaptıkları protokol ile şehitliklerin bakım ve onarımının belediyemiz tarafından yapılmasının kararlaştırıldığını vurgulayan Başkan Aşgın, “Vakit kaybetmeden Çorum Şehitliğimizde ve İstiklal Şehitleri Anıtımızda çalışmalarımıza başlamıştık. 15 Temmuz’da İstiklal Şehitleri Abidemizin restorasyon çalışmalarını bitirip bu yerin açılışını yaptık. Şimdi de Çorum Şehitliğimizde büyük çaplı bir çalışma başlattık. Yolun hemen kenarında istinat duvarı, şehitliğin etrafına da ihata duvarı örüyoruz. Öncelikli olarak yolumuzu, şehitliğimizin ön kısmını güvenli hale getireceğiz. Sonrasında ise burada geniş bir alanda otopark çalışması yapacağız. Çorum Şehitliğimizin önünde başlayan bu çalışma ilerleyen günlerde içerisinde de yeni düzenlemelerle devam edecek.” dedi.

Çalışmanın en kısa süre içerisinde tamamlanacağını vurgulayan Başkan Aşgın, “Vatan ve millet uğruna gözlerini kırpmadan can veren şehitlerimize Allah’tan rahmet; gazilerimize de hayırlı ve uzun ömürler diliyoruz.’’ diye konuştu.