BELEDİYEMİZDEN 2021 YILINDA 76 BİN 100 METRE ALTYAPI

Belediyemiz güçlü bir altyapı için kanalizasyon, yağmursuyu ve içmesuyu çalışmaları kapsamında 2021 yılında 76 bin 100 metre altyapı çalışması gerçekleştirdi.

Çorum’u daha yaşanabilir şehir haline getirmek için gece gündüz aşkla çalıştıklarını belirten Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın, “2021 yılında altyapı planlama çalışmaları kapsamında belirtilen çalışma alanlarımızın üzerinde bir performans geliştirdik.” dedi.

39 bin 697 metre içmesuyu

“Hemşehrilerimizin sağlıklı ve güvenle su içmeleri için içmesuyuna önem veriyoruz”diyen Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın, sağlıklı suyun musluklara kadar ulaşması için ekiplerin gece gündüz demeden büyük bir titizlikle çalıştığını vurguladı. Başkan Aşgın, “Yeni içmesuyu hattı döşeme çalışmalarımız ve zamanla ekonomik ömrünü tamamlamış boruları değiştirerek uzun ömürlü ve daha sağlıklı borularla yeniliyoruz. “2021 yılında toplam 33 bin 364 metre içmesuyu hattı çalışması ve 6 bin 333 metre parsel bağlantısı gerçekleştirdik.” diye konuştu.

36 bin 388 metre yağmursuyu ve kanalizasyon

Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın, yaptıkları çalışmalarda Çorum’un bugününü ve yarınını değil geleceğini inşa ettiklerinin altını çizerek “Kaliteli ve sağlıklı bir altyapı ile ilerde oluşabilecek yoğunluklara da cevap vermeyi hedefliyoruz. Özellikle vatandaşlarımızın mağduriyetlerini en aza indirmek ve yağmursularının taşkınlara ve sel su baskınlarına neden olmaması için 2021 yılında 11 bin 685 metre yağmursuyu hattı çalışması yaptık. Şebeke ve parsel bağlantılarıyla birlikte 27 bin 703 metre kanalizasyon hattı tesis ettik.” dedi.