BELEDİYEMİZDEN AMATÖR KULÜPLERE MALZEME YARDIMI

Belediyemiz tarafından Çorum Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu aracılığı ile kulüplere yapılan malzemeler düzenlenen törenle dağıtıldı. Abdullah Tayyip Olçok Spor Salonu’nda düzenlenen malzeme dağıtım törenine Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Haşim Eğer, Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, Çorum Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Sefer Kurtaran ile Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte malzeme yardımı yapılan 21 kulüp temsilcileri hazır bulundular.

Tören öncesi bir konuşma yapan Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın,  en özverili çalışan kesimlerden, gruplardan kimler var desek birçok sivil toplum örgütlerini sayabiliriz. Ancak amatör spora gönül veren yaz demeden, kış demeden çocuklarımızın gelişimine hem mental, hem de bedenen katkı sunmak için çok büyük imkansızlıklar içerisinde onlara spor sevgisini aşılayan amatör kulüplerimiz her türlü övgüyü hak ediyorlar.  Belediye Başkanlığım dönemimde de çok kez şahit oldum. Gerçekten kısıtlı imkanlar doğrultusunda kulüplerimiz önemli başarılara imza atıyorlar. Bundan sonra da atmaya inşallah devam edeceklerdir.  Ekim ayının 2.haftası amatör spor haftası. Biz bu malzeme dağıtım görevini o zaman icra etmek istemiştik. Maalesef pandemi nedeniyle o zaman yapamadık. Ama biz daha fazla bekleyemedik. Şehrimize bir heyecan gerekiyordu. Bir ufak dokunuş gerekiyordu. Yavrularımızı daha fazla bekletmemek adına dağıtım törenimizi bugün sizlerin huzurunda gerçekleştiriyoruz.

 ‘Yardım miktarını iki katına çıkaracağız’

Geçen yıl 67 bin TL civarında bir malzeme desteğinde bulunduk. Bu yaptığımız desteğin bize yakışmadığını düşündük ve yeni yıl için bu rakamı ikiye katlamak için söz verdik. Bugün itibariyle rabbime şükür ediyorum bu rakamı ikiye katladık. 159 bin TL malzeme desteği yapmış bulunuyoruz. Niyetimiz samimi olunca, hedefimiz doğru olunca sözümüzü gerçekleştiriyoruz. Önümüzdeki yıl bu rakamı yine ikiye katlamayı planlıyoruz.

 ‘Yeni spor tesisler şehrin çehresini değiştirecek’

Futboldan, voleybola, basketbola kim hangi sporu yapmak istiyorsa biz hiçbir tercih yapmadan her kulübümüze, her sporcumuza aynı mesafede destek veriyoruz.  Bundan sonra da Allah’ın izniyle destek vermeye devam edeceğiz.  Önce ahlak ve maneviyat dediğimiz sürece, iyi niyetli olduğumuz sürece, el ele, gönül gönüle desteğimiz artacaktır.  Bu yıl yapacağımız spor yatırımları şehrimizin çehresini değiştirecek yatırımlar. İstişareye de çok önem veriyoruz.