BELEDİYEMİZDEN AMATÖR SPORA REKOR DESTEK

Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın amatör spor kulüplerine verdiği sözü yerine getirdi. Amatör spor kulüplerine verdiği desteği iki katına çıkaran Belediyemiz, kulüplere 240 Bin TL değerinde malzeme dağıttı.

Şehit Abdullah Tayyip Olçok Spor Salonu’nda gerçekleşen malzeme dağıtım törenine, Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın, Gençlik ve Spor İl Müdürü Haşim Eğer, Hitit Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Kutlu, ASKF Başkanı Sefer Kurtaran, Belediye Başkan Yardımcınız İsmail Yağbat ve kulüp temsilcileri katıldı.

“BAŞKANIMIZ SÖZÜNDE VE ÖZÜNDE SAMİMİ”

Törende konuşan Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Sefer Kurtaran spora ve sporcuya verdiği desteklerden dolayı Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın’a teşekkür etti. Kurtaran “Şehrimize spor tesisleri kazandıran, spora ve sporcuyu destekleyen, tesisleri çoğaltmak için uğraşan, yetimin ve öksüzün başını okşayan bir el gibi sözünde ve özünde samimi olan Belediye Başkanımız Sayın Halil İbrahim Aşgın’a teşekkür ediyorum.” dedi.  Kurtaran,  Çorum’da modern tesislerde spor yapacak olmanın heyecanının yaşadıklarını belirtti.

EĞER, SPOR CAMİASI ADINA TEŞEKKÜR ETTİ

Gençlik ve Spor İl Müdürü Haşim Eğer de konuşmasında Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın’a teşekkür etti. Eğer, “Tüm spor camiası adına Çorum Belediyesi’ne şükranlarımızı sunuyoruz.” dedi.

Hitit Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Mehmet Kutlu da bu desteklerin sporda yeni bir heyecan ve sinerji oluşturduğunu dile getirdi.  Kutlu “Belediye Başkanımız Sayın Halil İbrahim Aşgın’a amatör spora verdiği destekten dolayı teşekkür ediyoruz. Çocukların spora teşvik edilmesi için bu destekleri çok önemli buluyoruz.” dedi.

‘SÖZ VERDİĞİMİZ GİBİ DESTEĞİMİZİ İKİYE KATLADIK’

Malzeme dağıtım töreninde konuşan Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın, “Söz verdiğimiz gibi malzeme desteğini iki katına çıkarttık” dedi.

Geçen yıl amatör spor kulüplerine yapılan 120 Bin TL’lik desteği artırdıklarını vurgulayan Başkan Aşgın, bu yıl yapılan desteği söz verdikleri gibi ikiye katladıklarını belirtti. 240 Bin TL değerinde malzeme desteği verdiklerini açıklayan Başkan Aşgın, “Niyetimiz samimi olunca, hedefimiz doğru olunca sözümüzü gerçekleştiriyoruz. Gelecek yıl için de müjde veren Başkan Aşgın “Önümüzdeki yıl bu rakamı %50 daha artırmayı planlıyoruz.” dedi. Aşgın gelecek yıl 360 Bin TL’lik spor malzemesi dağıtacaklarını açıkladı.

Çorum Belediyesi’nin  amatör spor kulüplerinin ihtiyaçları başta olmak üzere sportif alt yapı gibi birçok noktada çok güzel çalışmalara imza atıldığını vurgulayan Başkan Aşgın “Sadece son birkaç yıl içinde yeni stadyumumuz yapıldı, spor salonu için süreç devam ediyor. Kale ve Ulukavak Mahallesi’nde iki adet spor salonu hizmete açıldı. Son birkaç ay içinde 4 adet semt sahası tamamlandı. Amatör futbol maçlarının yapılacağı iki adet nizami futbol sahası, soyunma odaları ve tesislerinin yapımı hızla devam ediyor. Yakın zamanda tamamlanarak hizmete açılacak. İki adet de yüzme havuzu yapıyoruz. Çalışmalar hızla devam ediyor. Kısa sürede hizmete açacağız. Bunları yeterli bulmuyoruz. Nerede bir spor organizasyonu varsa Çorum Belediyesi olarak destek veriyoruz.” dedi.

Başkan Aşgın, Ocak ayının ilk haftasında Çorum Belediyesi’nin sponsorluğunda serbest güreş şampiyonasının Çorum’da yapılacağını da duyurdu.

“ÇORUMSPOR’UN YANINDAYIZ”

Çorumspor’a da her türlü desteği vermeye devam edeceklerini belirten Başkan Aşgın, “Çorumspor en az birinci ligde olmalıdır.  Birlik ve beraberlikle Çorumspor’u birinci lige çıkartacağımıza inanıyorum. Bunun için biz kulüp başkanı Fatih Özcan’ın ve bütün Çorumspor camiasının yanındayız.” dedi.  Çorumspor’un sadece bir kişinin üzerine bırakılmaması gerektiğini belirten Başkan Aşgın, iş adamlarına ve Çorum halkına Çorumspor’a destek olmaları çağrısında bulundu.

GENÇ SPORCUDAN BAŞKAN AŞGIN’A TEŞEKKÜR

Malzeme dağıtım töreninde sporcular adına konuşan Bulut Arslanoğlu da “Sporcuların yanında olan ve daha güzel ortamda spor yapma imkanı sağlayan Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a teşekkür ederim.” dedi. Genç sporcu konuşmasının ardından amatör spor kulüpleri adına Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın’a çiçek takdi