BELEDİYEMİZDEN HASTANE BAHÇESİNE 750 METRE ASFALT

Belediyemiz, Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi bahçesinde 750 metre uzunluğunda asfalt yol yapıyor.

Yol yapım çalışmasını yerinde inceleyen Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın, Başhekim ve ilgili birim müdüründen çalışmayla alakalı bilgi aldı. Başkan Aşgın,”Hastanemizin yerleşkesi içerisinde bir yol problemi olduğu bize bildirildi. Doğrudan Belediyenin sorumluluk alanı içerisinde olmasa bile hemşehrilerimizin sağlığını, huzurunu, refahını etkileyen bir talebi geri çeviremezdik. Bir an önce bu talebi programımıza aldık ve yaklaşık 750 metre uzunluğunda 9 metre genişliğindeki hastanemizin arka tarafında bulunan yolda kazı çalışmasını başlattık. Sağlam bir dolgu yapmak suretiyle asfaltını da atarak bu yolumuzu kısa süre içerisinde hemşehrilerimizin kullanımına sunacağız.” dedi.

Daha önce hastane bahçesine 3 bin 600 metre kare otopark alanı yaptıklarını hatırlatan Başkan Aşgın, ” Gerek otopark, gerek yol, gerekse peyzaj ve çevre düzenlemesi anlamında hastanemize gerekli desteği veriyoruz. Bugüne kadar her daim hastanemizin destekçisi olduk; bundan sonra da olmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.