BELTAŞ’TAN ÇORUMSPOR FK’YE BÜYÜK DESTEK

Belediyemiz, her zaman olduğu gibi bu sezon da Çorumspor FK’ye en büyük mali desteği verdi.

Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın, Çorumspor FK Başkanı Fatih Özcan ve Belediye Başkan Yardımcısı ve BELTAŞ A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Lemzi Çöplü ile birlikte düzenlediği basın toplantısında Çorum kamuoyunun merakla beklediği müjdeyi verdi. Aşgın, anlaşma gereği BELTAŞ’ın Çorumspor FK’ye 1 Milyon 750 Bin TL sponsorluk desteği vereceğini ifade etti.

Çorum Belediyesi’nin şirketi olan BELTAŞ A.Ş ile yapılan sponsorluk anlaşmasının Çorumspor FK ve Çorumspor camiasına hayırlı olması temennisinde bulunan Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın, “Çorumspor bizim gözbebeğimiz, ortak sevdamız olan kurumlarımızdan biri. Özellikle Belediye Başkanlığımız döneminde Çorumspor hep mutluluklarla anıldı. Çorumspor FK Başkanımız bizlere taleplerini iletti. Kulübün koronavirüs tedbirleri nedeniyle anlaşmanın erkene çekilmesi yönünde isteği oldu. Biz de değerlendirdik ve anlaşmamızı gerçekleştirdik. Yaptığımız anlaşmamız hayırlı olsun.” dedi.

Kendilerinin samimi olarak Çorum’u ve Çorum’un tüm değerlerini sevdiklerini ifade eden Başkan Aşgın, “Çorumspor FK, şehrimizin en önemli değerlerinden biridir. Bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonra da Çorumspor FK’nin arkasında yol yürümeye devam edeceğiz.” dedi.

Çorumspor FK, daha kurumsal olmalı

Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın, sponsorluk anlaşması öncesi yapılan basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

Çorumspor’un her şeyiyle hukuki zemininin, altyapısının oluşturulması ve daha kurumsal hale gelmesi gerektiğinin altını çizen Başkan Aşgın, “Çorumspor FK’nın kişilere bağlı olmayan bir yapıya kavuşması gerekiyor. Göreve geldiğimiz günden beri bu konuları zaman zaman dile getiriyoruz.” dedi.

Çorumspor FK’ye her alanda sahip çıktıklarını ifade eden Başkan Aşgın, “Takımımıza çok güzel ve modern bir tesis kazandırdık. Çorum’a, Çorum halkına ve Çorumspor FK’ye yakışan, Süper Lig’de ve 1. Lig’deki bazı kulüplerde bile olmayan niteliklerde güzel bir tesis. Geçtiğimiz günlerde tesisimizin ihalesini yaptık ve bu tesis resmi olarak Çorumspor FK’nin hizmetinde. Karşılıklı iyi niyet ve hukuki altyapı ile bu muhteşem tesisimizi Çorumspor FK’ye kiralamış durumdayız. İnşallah bu tesislerde nice şampiyonluklar kazanacağız.” dedi.

Fatih Özcan’dan teşekkür

Çorumspor FK Başkanı Fatih Özcan da yaptığı açıklamada kendilerine her zaman destek olan Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın’a teşekkür etti.

“Bu taşın altına hep birlikte elimizi koyuyoruz” diyen Fatih Özcan, “Sayın Başkanımıza ben elimi taşın altına koyuyorum ama benim de gücüm bu kadar, bunun üstesinden birlikte gelelim dediğimde her zaman bizim yanımızda yer aldı. Bizlere çok destek olundu. Bu destekle birlikte hiçbir esnafa borcumuz yok, hiçbir oyuncumuza borcumuz yok. Verdiğiniz tüm destekleriniz için teşekkür ediyorum.” diye konuştu.