BİNEVLER 3. CADDE SİL BAŞTAN YENİLENDİ

Belediyemiz, Binevler 3. Cadde’de başlattığı altyapı çalışmasının ardından asfalt serimine geçti.

Binevler 3. Cadde’de yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın, Belediye Başkan Yardımcısı Alper Zahir ve Fen İşleri Müdürü Seyit Ünaldı’dan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

“Bu yıl bizim için çok verimli bir yıl oluyor.” diyen Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın,  “Belediye olarak alt ve üstyapı çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz. Asfalt programına aldığımız işlerimizin çoğunu bitirmiş durumdayız. Bu işlerimizden biri de Binevler Mahallemizin 3. Caddesi. Zamanla burada yıpranmalar ve çökmeler meydana gelmişti. Ekiplerimiz, çalışma programına aldığı caddemizin önce altyapısını yeniledi. Bölgedeki kaldırımların da zamanla yıprandığını gördük ve 1.100 metrekarelik tretuar çalışmasını caddemizde tamamladık. Alt ve üst yapıyla ilgili çalışmalarımızı tamamladıktan sonra 550 metre uzunluğundaki yolumuza 1.350 ton asfalt serimini bugün itibariyle gerçekleştiriyoruz. Ayrıca bu caddemizde bulunan parkımızın çevre düzenlemesini de yapıyoruz. Çalışmalarımız sona geldiğinde Binevler 3. Caddemiz yeni, güzel görünümüyle hemşehrilerimize hizmet vermeye devam edecek.” dedi.

Başkan Aşgın’a asfalt teşekkürü

“Binevler, üvey evlat muamelesi görüyordu.” diyen mahalle sakini Mesut Artar, “Halil İbrahim Başkanım sağ olsun. Yolumuzu yapıyor, parkımızı yapıyor. Bu eski asfalt 1980 yılında dökülmüştü.O günden beri buralara pe k dokunan olmamıştı. Başkanıma teşekkür ediyorum. Devamını bekliyoruz.” dedi.

Belediyenin çalışmasından çok memnunum diyen  bir diğer mahalle sakini Korcay Ünlü, “Yollar yenilendi. Artık biraz daha mahallemizin canlanmasını bekliyorum.” diye konuştu.

Çalışmalardan dolayı çok memnunuz diyen mahalle sakinlerinden Semiha Bardakçı ise, “Çok güzel oluyor. Allah razı olsun. Görünümü de güzel oluyor. Buralar başıboş kalmıştı, otlar bitiyordu. Binevler’e bakılmıyor diye üzülüyordum. Şimdi bu asfalt çalışmasına başlanınca sevindik. Mahrum kaldığımızı sanıyorduk. Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz.” dedi.