Çorum birlikte güzel

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, AK Parti, CHP ve MHP Belediye Meclis Üyeleri, Başkan Yardımcılarıyla birlikte Temizlik İşleri Müdürlüğü, İtfaiye Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü ve Su Kanalizasyon Müdürlüğü’nün bulunduğu ek tesisleri ziyaret ederek, bayramda mesai başında olan belediye personeli ile bayramlaştı.

Birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği ziyaretlerde konuşan Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, “şehrimizin ihtiyacı olan sevgiye, kardeşliğe, birlik ve beraberliğe katkıda bulunmak için birimlerimizin bayramlaşmasını AK Parti, CHP ve MHP Belediye Meclis üyelerimizle birlikte gerçekleştirdik. Samimi birliktelikle Çorum’da çözemeyeceğimiz hiç bir problemin olmadığını düşünüyorum.  Bu güzel birlikteliğe davetimize icabet ederek katkı sağladıkları için meclis üyelerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Bu birliktelik şehrimize uzun yıllar kalıcı hizmetler ve eserler bırakacak

Başkan Aşgın, “Bayramlar birliğin beraberliğin zirvede bulunduğu günlerdir. Bizler de Çorum’da o birlikteliği yakalamış durumdayız. Bayramın 1. günü Valiliğimiz ve Belediyemizin ortak programıyla, bütün renkleriyle birlikte bir bayramlaşma gerçekleştirdik. Bu uzun yıllardır bizim özlediğimiz bir görüntüydü. Rabbim gönüllerimizi birbiriyle buluşturdu. Sevgi, saygı ve muhabbet ortamında bizleri bir arada bulundurdu. Bu mutluluğu bizlere yaşatan tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un da dediği gibi ‘Girmeden tefrika bir millete, düşman giremez; Toplu vurdukça yürekler onu top sindiremez.’ Bizim Çorum’a hizmet aşkımızı diri ve canlı tuttuğumuz noktada bizim çözemeyeceğimiz hiç bir problemimiz yok. Sıkıntılı günlerimizi el ele gönül gönüle vererek aşacağız. Bu birliktelik uzun yıllar şehrimize kalıcı hizmetler ve eserler bırakacak. Belediyemiz şehrimize hizmet etmek için gece gündüz aşkla çalışıyor. Mesai arkadaşlarımız da bunun farkında ve çalışmalarını ona göre yapıyor.”

Bu şehir için aşkla muhabbetle çalışıyoruz

Bu şehir için aşkla muhabbetle çalışıyoruz diyen Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, “Temizlik İşleri Müdürlü ekiplerimiz bayramda cadde ve sokaklarda hiç eksik olmadı. Nereye baksak Temizlik İşlerinde çalışan mesai arkadaşlarımız vardı. Bayramlaşırken şehrimize sılay-i rahim amacıyla çok misafir geldi. Onların şehrin temizliğiyle ilgili teşekkürünü sizlere iletiyorum. Pırıl pırıl cadde ve sokaklarda hemşehrilerimiz bayramlaşmalarını gerçekleştirdi. Mesleğini severek aşkla yapmak böyle bir şey. Rabbim gücünüze güç katsın. Bayramınız kutlu olsun. Ailelerinizle birlikte nice bayramlarına eriştirmeyi Rabbim nasip etsin.”

Afet zedelere gerekli yardımlar yapıldı

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, “Yeni Çorumspor’un 2.Lig’e çıktığı gün şehrimizde yoğun dolu yağışı meydana gelmişti. Meydana gelen afette zarar gören ev ve iş yerlerinde oluşturduğumuz komisyonla birlikte ziyaret ettik. Zarar tespit çalışmaları yaptık. Komisyonumuzca tespit edilen afet zedelere gerekli yardımları yaptık. Allah bizlere böyle bir felaket bir daha göstermesin. Bayramın 1. günüde yoğun yağmurda meydana gelen sorunlara karşı ekiplerimiz zamanda müdahale ettiler.”

İkinci itfaiye bölgesi açılacak

İtfaiyemiz her zaman teyakkuz halinde çalışıyor diyen Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, “1 saniye önce olaylara müdahale edip hayat kurtarmak için mücadele ediyor. Sizinle gurur duyuyoruz. İtfaiye olarak Çorum çok büyüdü ve gelişti. Çorum Sanayi Sitemiz büyük bir alan oluşturuyor. Seçim döneminde de olaylara zamanında müdahale etmek için proje hazırlamıştık. Şimdi yaptığımız görüşmeler neticesinde şehirlerarası terminalimizin ilçe terminal kısmını ikinci itfaiye noktamız olarak belirledik. Terminalimizde faaliyet gösteren esnafımızın da böyle bir talebi var. İlçe terminalimiz şehirler arası terminal kısmına taşıyacağız ve o alanı ticari açıdan da canlandırmış olacağız. İkinci itfaiye bölgemizde kısa sürede çalışmalara başlayacağız. İtfaiyemiz şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonrada etkili bir şekilde çalışmalarına devam edecek.”

Vatan size minnettar

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, AK Parti, CHP ve MHP Belediye Meclis Üyeleri, Başkan Yardımcılarıyla birlikte Özel Harekat Polislerini ve Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’nü ziyaret ederek bayramlarını kutladı.

Başkan Aşgın, “Vatan ve bayrak aşkı sevdasıyla görevlerini ifa eden Özel Harekat Polislerimize ne kadar teşekkür etsek azdır. Tek devlet, tek millet, tek bayrak, tek vatan davasını son Türk kalıncaya kadar bu dava bitmez. Sizin gibi yiğitlerimiz olduğu sürece bu millete diz çöktüremelediler diz çöktüremeyecekler. Özgürce ezanlarımız susmadan bayrağımızın gölgesinde hep birlikte yaşamaya devam edeceğiz. Milletimiz sizlerin arkasında. Sizlerin her zaman destekçiniziz. Vatan size minnettar. Bayramınızı kutluyorum.” diye konuştu.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, AK Parti, CHP ve MHP Belediye Meclis Üyelerimizle birlikte bu vatan için şehit düşen kahraman şehitlerimizin medfun bulunduğu Çorum Şehitliği’ni ziyaret ederek dua ettiler.

CHP Belediye Meclis Üyesi Erkan Özbal, şehrimizin görünmez kahramanlarının hepimizin  üzerinde emeği var. Hakkınızı helal edin. Sizin sayenizde konforumuz artıyor. Emekleriniz için teşekkür ediyorum. Operasyonlarda şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Terörün her türlüsüne lanet ediyoruz. Tüm milletimizin başı sağ olsun. Yeni Çorumsporumuzu canı gönülden kutluyorum. Birlik ve beraberliğimizi hiç kimse bozmasın. Tüm belediye çalışanlarımızın ve güvenlik güçlerimizin bayramını kutluyorum dedi.

MHP Belediye Meclis Grup Başkanı Selim Güllüoğlu, 11 ayın sultanı Ramazanın ardından bayramı hep birlikte kutluyoruz. Çorum için hakkınız, emeğiniz çok. Şehrimiz ve hemşehrilerimiz için çalışıyorsunuz. Çalışmalarınızda Allah yar ve yardımcınız olsun. Emekleriniz için teşekkür ediyor. Özel Harekat Polislerimiz bizim için kutlu bir dergah.  Sizler bizim onurumuz ve gururumuzsunuz. Allah yar ve yardımcınız olsun. Hayırlı bayramlar diliyorum dedi.

Hak-İş Konfederasyonu Çorum İl Temsilcisi ve Hizmet-İş Çorum Şube Başkanı Mustafa Köroğlu, gece gündüz demeden çalışıyorsunuz. Allah işlerinizi kolaylaştırsın. Bayramda çalışan işçi kardeşlerimizi yalnız bırakmayan Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın’a, AK Parti, CHP ve MHP Belediye Meclis üyelerimize teşekkür ediyor, hayırlı bayramlar diliyorum.