Emeğin sanata dönüştüğü sergi açıldı

Çorum Belediyesi Kadın Kültür ve Sanat Merkezleri tarafından yıl içerisinde düzenlenen hobi ve meslek kurslarına katılan kadınların ürünlerinin yer aldığı sergi Çorum Belediyesi tarafından restorasyonu tamamlanan Eski Karakol Binasında açıldı.

Programa Belediye Başkanı Dr.Halil İbrahim Aşgın, İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yılmaz, AK Parti Kadın Kolları Başkanı ve Belediye Meclis Üyesi Meryem Demir, İl Müftüsü Muharrem Biçer, Halk Eğitim Müdürü Fuat Bal, daire müdürleri ve çok sayıda kursiyer ve vatandaş katıldı.

Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın yıl sonu sergisinde yaptığı konuşmada, 6 kadın kültür ve sanat merkezimizdeki hobi, meslek edindirme, akademik kurslar, sanat kurslarına her yıl 15 bin hanım kardeşimiz katılıyor. Belediyemizin imkânlarını, insan kaynağımızı ve zamanımızı en verimli şekilde kullanmaya gayret ediyoruz. Bu şehrin sanatına, sporuna, kültürüne, eğitimine ait yeni değerler üretmek temel hedefimiz. Çocuklarımıza, gençlerimize, kadınlarımıza, yaşlılarımıza, engellilerimize yönelik hizmetlerimizle inşallah şehrimizde gönül köprüleri kuracağız dedi.

Başkan Aşgın, ” Bahçelievler Mahallesi Sülüklü mevkiine ve Gühabibey Mahallesine “muhteşem” 2 Kadın Kültür ve Sanat Merkezi daha yaptık. Kısa sürede tefrişat çalışmalarını tamamlayarak yaz tatilinin bitişiyle hizmete sunmak için sabırsızlanıyoruz. Kadının elinin değdiği her yerde güzellik oluyor. Erkekler olarak sizlere şükranlarımızı sunuyoruz.

Kadın Kültür ve Sanat Merkezi kursiyerlerimizin el emeği göznuru ürünlerini yer aldığı yıl sonu sergisinin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Hemşehrilerimiz Kadın Emeği Sergimizi Eski Karakol Binamızda 30 Haziran Pazar günü saat 18’e kadar ziyaret edebilirler” diye konuştu.

Kadın Kültür ve Sanat Merkezleri Genel Koordinatörü Hanife Nuran Hakyemez ise, bu yılı “Emeğin sanata dönüştüğü yıl” olarak nitelendirerek, “Çorum’da yaşayan tüm kadınları bu huzurlu ortama bizlerle olmaya davet ediyoruz. Hayatın içindeki bütün duyguların sanat eserlerine dönüştüğü anlara şahit olmak için bu gün bizleri yalnız bırakmayan herkese teşekkür ederim” dedi.

Programın devamında Çorum Belediyesi Kadın Kültür ve Sanat Merkezi katılımcıları tarafından tasarlanıp dikilen kıyafetlerin defilesi yapıldı. Çok beğenilen defilenin ardından yapılan tablo, elişi ve benzeri ürünlerin sergisi gezilerek program son buldu.