GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİLER

Belediyemiz Engelli Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri, “21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü” sebebiyle Meydan Sosyal Tesislerinde düzenlenen etkinlikte gönüllerince eğlendi.

Düzenlediği sosyal etkinliklerle engelli bireylerin sosyalleşmelerine katkı sağlayanBelediyemiz Engelli Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi bu kez 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü sebebiyle etkinlik düzenledi. Belediye Meydan Sosyal Tesisinde düzenlenen etkinlikte doyasıya eğlenen down sendromlu gençlerin bu sevincine Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın da ortak oldu.

Belediye olarak engelli bireylerin hayatlarını kolaylaştırmak için hizmet ürettiklerini ifade eden Belediye Başkanı Aşgın, “Engelli eğitim ve rehabilitasyon merkezimizde sürekli bir arada oluyoruz ama bugün ayrı. Bugün down sendromlu kardeşlerimizin günü. Gönüllerince eğlenerek bu günü kutladılar, biz de bu günde onların sevincine ortak olduk.” diye konuştu.

Bu zamana kadar engelli bireylerin hayatlarını kolaylaştırmak için hizmet ürettiklerini belirten Başkan Aşgın, Çorum Belediyesinin bundan sonra da bu hizmetleri artırarak devam ettireceğini belirtti.