“HAYAL ETTİĞİMİZDEN DAHA GÜZEL OLDU”

Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın’ın seçim vaatlerinden biri daha hayata geçti.  Tüm engel gruplarına göre tasarlanan Meydan Sosyal Tesisleri’nin resmi açılış töreni yapıldı.

Belediyemiz, Türkiye’de örnek bir sosyal tesisi Kadeş Barış Meydanı’nda Çorum’a kazandırdı. Engelli vatandaşların da rahatlıkla kullanabilecekleri Meydan Sosyal Tesisleri, 4 Mart Cuma gününden itibaren hizmet vermeye başlamıştı. Tesisin resmi açılış töreni ise bugün gerçekleştirildi.

Meydan Sosyal Tesisleri’nde yaptıkları çalışmayla burayı çok özel bir mekan haline getirdiklerini belirten Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın, “Burayı yaparken arkadaşlarıma talimatım şu oldu, biz Çorum Belediyesi olarak ilki millet bahçesinde olmak üzere 4 tane sosyal tesis yaptık. Ama 5’incisini öyle yapalım ki, çünkü 5’incisini özel yapıyoruz, özel kardeşlerimize yapıyoruz, bunlardan daha güzel, daha kullanışlı, daha merkezde, dünyanın merkezinin de merkezinde olsun dedik. Bu talimatlar doğrultusunda mesai arkadaşlarımıza da, tesisler müdürlüğümüzün kıymetli müdürüne ve yöneticilerine, emeği geçen tüm kardeşlerimize de huzurlarınızda teşekkür ediyorum. 31 Mart 2019’dan önce nasıl bir engelsiz kafe hayal etmişsek, hayalimizi daha güzel haliyle gerçekleştirdiler.” dedi.

Tesiste engelli bireylerin de istihdam edildiğini açıklayan Başkan Aşgın,  kafe içerisinde yer alan hediyelik ve süs eşyalarının da Çorum Belediyesi Engelli Eğitim Merkezi kursiyerleri tarafından yapılığını belirtti.

Görev süresinin üçüncü yılında Çorum Belediyesi’nin çalışmalarını da değinen Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın, “31 Mart 2019’da belediyeyi devraldığımızda özellikle mali bakımdan çok büyük sıkıntılarla, tamamlanmamış, yarım kalmış birçok hizmetle devraldığımızda hamd olsun önce onları bir bir tamamlamayı rabbim bize nasip etti. ­8 bin hanenin elektrik tüketimini karşılayacak bir çöpten elektrik üretim tesisini 6 ay gibi rekor bir şekilde tamamladık.” dedi. Aşgın, Çoruminia, park ve bahçeler, ÇORBİS, Recep Tayyip Erdoğan Caddesi ve Garip Dede Sokak gibi birçok yerin de açılışını yaptıklarını belirtti.

1 milyon 384 bin m2’lik çimento fabrikası arazisini de Çorum’a kazandırdıklarını hatırlatan Başkan Aşgın, “İyi niyet, samimiyet, gayret ve aşkımız sayesinde Rabbim halkımıza kazandırmayı nasip etti. Ve projesi tamamlandı, yakında bunun ilanını da yapacağız. Nasıl ki alırken hemşehrilerimiz, “Belediye nasıl güzel bir iş yaptı, çimento arazisini Çorum’a kazandırılması ne kadar güzel oldu.” dediyse, projeyi açıkladığımız zaman “Proje de hakikaten çok güzel oldu, ne kadar güzel bir proje” diyeceği haberi yakında hemşehrilerimizle paylaşacağız.” dedi.

Başkan Aşgın’ın konuşmasının ardından Meydan Sosyal Tesisleri Engelsiz Kafe’nin açılışı gerçekleştirildi. Davetlilere tesisi tanıtan Başkan Aşgın, tüm engel gruplarının rahatlıkla yaralanabilmeleri için kafenin en ince ayrıntısına kadar düşünülerek dizayn edildiğini ifade etti.

Öte yandan açılış sırasında Belediyemiz Engelli Eğitim Merkezi öğrencileri Meydan Sosyal Tesislerinde el sanatları çalışması yaptı. Öğrencilerin çalışmalarını inceleyen Başkan Aşgın, yetenekleriyle göz dolduran öğrencileri tebrik etti.

Sosyal tesislerin açılışına katılan engelli bireylerde Çorum Web TV mikrofonlarına konuştu. Engelli bireyler tesisi kendilerine kazandıran Başkan Aşgın’a teşekkür etti.