‘Istanbul Photo Awards 2019’ sergisi açıldı

Belediyemizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü etkinlikleri kapsamında AA ile ortaklaşa gerçekleştirilen ve 66 fotoğraf bulunan sergi, Çorum Belediyesi Sanat Galerisi’nde ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

Belediye Başkanımız Halil İbrahim Aşgın, açılış töreninde yaptığı konuşmada, serginin Çorum’da açılmasından dolayı AA’ya teşekkür ederek böyle bir organizasyona ev sahipliği yapmaktan memnuniyet duyduklarını söyledi.

Serginin daha önce İstanbul, Ankara, Tokyo ve New York’ta açıldığını anımsatan Aşgın, “Bizim meşhur bir sözümüz var, ‘Çorumlunun yaptığını herkes yapamaz.’ diye. İşte bugün bunu bir kez daha gördük. Uluslararası prestijli bu sergi, dünya şehirlerinin ardından dünyanın merkezinde, Çorum’da sergileniyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

AA’nın kuruluşunun 100’üncü yıl dönümün de kutlayan Aşgın, “Milli Mücadele döneminde kurulan Anadolu Ajansımız, ilk günkü misyonu gibi şu anda da aynı misyon ve özveriyle görevine devam ediyor. Ajansımızın sesi, tıpkı Cumhurbaşkanımız gibi gür çıkıyor. Dünyadaki mazlumların, mağdurların sesini AA sayesinde duyuyoruz. Özveriyle görev yapan tüm AA çalışanlarına teşekkür ediyor, kuruluş yıl dönümleri kutluyorum.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Vali Yardımcıları Murat Çağrı Erdinç ve Tamer Orhan ile Belediye Başkanımız Halil İbrahim Aşgın, protokol üyeleri ve öğrenciler, sergiyi gezdi.