Kuran bülbülleri Hz. İbrahim camiinde şakıdı

Çorum Belediyesinin düzenlediği Ramazan programları kapsamında çeşitli yerler ve camilerde Ramazan’ın ruhuna uygun etkinlikler düzenleniyor. Bunlardan biri de Camilerde teravih öncesi Kuran-ı Kerim ziyafeti.

Tilavetleriyle kendilerine Kuran bülbülü dedirten Çorum’un değerli hocaları Hafız Sefa Kırcı, Hasan Çakmak, Hafız Tayyib Hoş ve Ferhat Turhanoğlu Hz. İbrahim Camiinde Teravih Namazı öncesi Kuran-ı Kerim tilaveti yaptı. Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği programda birbirinden güzel Kuran-ı Kerim yorumlarıyla adeta kulakların ve gönüllerin pası silindi.

Teravih Namazı için Hz. İbrahim Camine gelen Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın da Kuran Bülbüllerini dinledi. Ramazanın ruhuna uygun etkinlikler yapmayı planladıklarını, bunların da en güzelinin şüphesiz camilerde Kuran-ı Kerim tilaveti olduğu söyleyen Başkan Aşgın cami çıkışınca cemaatle hasbıhal etti. Teravih namazına gelenlere lokum ve çay ikramı yapıldı.

Ramazan programlarının Hürriyet Meydanında ve camilerde çeşitli etkinliklerle devam edeceğini ifade eden Başkan Aşgın, “Bugün Hz. İbrahim Cami’nde bize Kuran ziyafeti veren Hafız Sefa Kırcı, Hasan Çakmak, Hafız Tayyib Hoş ve Ferhat Turhanoğlu hocalarımız Ramazan ayı içerisinde 17 Mayıs Cuma günü Fatih Caminde, 24 Mayıs Cuma günü ise Abdibey Caminde gönüllerimize Kuran’la dokunacak” diyerek tüm Çorumluları bu ziyafete davet etti.