Mahallelerarası futbol turnuvası sona erdi

Belediyemiz ile Çorum Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ÇASKF) tarafından ortaklaşa düzenlenen Mahallelerarası Minikler Futbol Turnuvası geçtiğimiz cuma günü Mimar Sinan ile Karakeçili arasında oynanan final maçıyla sona erdi.
Geçen yılın şampiyonu Karakeçili’ye penaltılarda üstünlük sağlayan Mimar Sinan Mahallesi mutlu sona ulaştı. 1 No’lu Sentetik Saha’da oynanan ve deneyimli il hakemlerinden Yüksel Basar’ın yönettiği final karşılaşması oldukça çekişmeli geçti. 1 No’lu sentetik sahada oynanan maçı Belediye Başkanımız Dr.Halil İbrahim Aşgın, Belediye Başkan Yardımcılarımız Turhan Candan, Alper Zahir, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Haşim Eğer, Tesisler Müdürümüz Mahmut Yabacıoğlu, Spor İşleri Müdürümüz Nadir Solak, Çorum Amatör Spor Kulüpler Federasyonu Başkanı Sefer Kurtaran, Hakem Atama Sorumlusu Kahraman Ölçer, bazı mahallelerin muhtarları ve çok sayıda sporcu velisi izledi.
Mimar Sinan, ilk yarıyı Abdulkadir’in golüyle 1-0 önde tamamlarken, ikinci yarıda Metehan’la farkı ikiye çıkarttı. Kalan sürede ataklarını sıklaştıran Karakeçili Mahallesi, Mert’le iki gol buldu ve normal süre 2-2 eşitlikle tamamlandı. Şampiyonu belirlemek için yapılan penaltı atışlarını 3-2 kazanan Mimar Sinan Mahallesi sahadan 5-4 galip ayrılarak şampiyonluk ipini göğüslerken, geçen yılın şampiyonu Karakeçili Mahallesi ikincilikle teselli buldu. Turnuvada, Kunduzhan Mahallesi üçüncü, Kale Mahallesi ise dördüncü oldu.
Dereceye giren takımların ödülleri düzenlenen törenle verildi. Turnuvada birinci olan Mimar Sinan Mahallesi’nin kupasını Belediye Başkanımız Dr.Halil İbrahim Aşgın, ikinci olan Karakeçili Mahallesi’nin kupasını Belediye Başkan Yardımcılarımız Turhan Candan ve Alper Zahir, üçüncü olan Kunduzhan Mahallesi’nin kupa ve madalyalarını Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Haşim Eğer, dördüncü olan Kale Mahallesi’nin kupa ve madalyalarını ise Amatör Spor Kulüpler Federasyonu Başkanı Sefer Kurtaran verdi.