Mehmetçiğe dualarımızla destek oluyoruz

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’dan “Barış Pınarı Harekatı” kapsamında Suriye’nin kuzeyinde operasyona katılan Mehmetçiğimize dualarla destek çağrısı.

Bu harekatın beka meselesi olduğuna vurgu yapan Başkan Aşgın, “Türkiye devlet geleneği olan köklü, büyük ve güçlü bir devlettir. Kimse bu millete esaret ve pranga planları içerisine girmesin. Ecdadımız asırlar boyu mazlumlara umut, bozgunculuk yapan fitne ve şer odaklarına Zülfikar olmuştur. Bugün bu millet üzerinde oynanmak istenen oyunlar yeniden kurgulanmış ve terör mihrakları ülkemizin güneyinde türlü oyunlar içerisine girmiştir. Biz inanıyoruz ki bu millet basireti ve dik duruşuyla daha önce olduğu gibi bütün bunların üstesinden gelecektir. Ülkemizin güneyinde ki terör oluşumlarını söküp atmak için Barış Pınarı Harekatına katılan Mehmetçiklerimize biz de Çorum’dan dualarımızla destek olacağız” dedi.

Başkan Aşgın, 11 ve 12 Ekim günleri sabah namazında Ulu Camide dua ve tekbirlerle Mehmetçiğe destek vermek için toplanacaklarını belirterek 7’den 70’e tüm Çorumluları duaya katılmaya davet etti.

11 ve 12 Ekim Cuma ve Cumartesi günleri sabah namazında yapılacak programlarda dualar edilecek ve Fetih Suresi okunacak. Cami çıkışı Çorum Belediyesi tarafından çorba ikram edilecek.