MİLLİ EĞİTİM BAKANIMIZDAN BELEDİYEMİZE ZİYARET

Bir dizi ziyaret, inceleme ve açılış için ilimize gelen Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk, Belediyemizi ziyaret etti.

Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın, AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, Belediye Başkan Yardımcıları ve Birim müdürleri tarafından kapıda çiçekle karşılanan Milli Eğitim Bakanı Selçuk daha sonra makama geçti.

Başkan Aşgın, ziyarette Belediye’nin eğitim alanında yaptığı faaliyetleri anlatarak ilimiz merkezine yeniden bir İmam Hatip Lisesi kazandırma adına destek talebinde de bulundu.

İlimize 120 derslikli, Bin 500 kişilik cami, yurt ve spor salonu bulunan Prof. Dr. Hayrettin Karaman İmam Hatip Lisesi’ni kazandırdıklarını, 6 tane gençlik merkezi aracılığıyla binlerce gence bir çok konuda eğitim verdiklerini, 2 gençlik merkezinin de önümüzdeki günlerde açılacağını söyleyen Başkan Aşgın, ayrıca okullara 38 Z kütüphane kazandırdıklarını, Sıklık Tabiat Parkı’na Türkiye’de ilk kez Gençlik Obası tarzında Gençlik Kampları yapımına başladıklarını, eğitime yönelik konferans, gezi, sosyal ve kültürel olmak üzere çok sayıda faaliyetlerinin de bulunduğunu vurguladı.

Bakan Selçuk, Belediyemizin eğitime yönelik faaliyetlerini dinledikten sonra Başkan Aşgın’a “Milli Eğitim Bakanlığı’nın yapması gereken bir çok çalışmayı yaptığınız için teşekkür ediyoruz” dedi.