MÜSİAD’DAN GIDA BANKASINA 4 TIR GIDA KOLİSİ

Çorum’da ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik çalışmalarıyla takdir toplayan belediyemizin Gıda Bankası’na yardım ve bağışlar ara vermeden devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” kampanyası kapsamında MÜSİAD Çorum Şubesi de 2019 koliden oluşan 4 tır ile kampanyaya katıldı. Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın’ın da katıldığı törende MÜSİAD Çorum Şube Başkanı Orhan Coşkun, yardımları Gıda Bankası yetkililerine teslim etti.

Şehit aileleri bu yılki mevlit giderlerini, süt üreticileri ürünlerini, köylüler yağmur duası için kestikleri kurbanları ve iş adamlarının yaptıkları yardımlarla her geçen gün daha fazla ihtiyaç sahibine ulaştıklarını belirten Başkan Aşgın, Gıda Bankasına bağış yapan tüm hayırseverlere teşekkür etti.

MÜSİAD Çorum Şube Başkanı Orhan Coşkun’la yaptıkları görüşmede yardım miktarının 1019 gıda kolisi olarak ifade edildiğinde heyecan duyduklarını belirten Başkanı Aşgın, hayırsever işadamlarının bu sayıyı daha da artırarak 2019 koli gıda yardımında bulunduklarını ifade etti. Aşgın, “Biz hayırda bir hedef koyarsak Rabbim öyle kapılar açıyor ki hedefimizin iki katına bile ulaşabiliyoruz” dedi. MÜSİAD üyesi iş adamlarının Gıda Bankasına 2019 koli ile yaptıkları bu bağışın çok önemli olduğunu belirten Başkan Aşgın, gıda kolilerinin ulaştırılacağı ihtiyaç sahipleri adına tüm MÜSİAD üyelerine teşekkür etti.

Orhan Coşkun da yaptığı konuşmada ülkenin zor dönemlerden geçtiğini ve Ramazan Ayı vesilesiyle de bir araya gelerek yardım kampanyası başlattıklarını ifade ederek “Genel merkezimizin de bu yönde talimatları vardı. Kovid19 salgınıyla birlikte ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın sayısı arttı. Biz de bu kapsamda ne yapabiliriz diye düşünürken Belediyemizle irtibata geçtik. Belediyemizin, Gıda Bankası marifetiyle Çorum’da ihtiyaç sahiplerine bu yardımları ulaştırdığını biliyorduk. Üyelerimizle bir araya gelerek 4 tır 2019 adet gıda kolisinden oluşan yardımlarımızı Belediye Başkanımız vesilesiyle Gıda Bankasına ulaştırdık. Gıda Bankamız tüm Çorum’da ihtiyaç sahiplerine yardımlarımızı ulaştıracak. Bu güzel uygulama için Çorum Belediyesi’nde emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.