Oto Pazarında asfalt heyecanı

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın Oto Pazarı’nda yapılan çalışmaları yerinde inceledi ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Oto Galericiler Sitesi’nin giriş kısmında bulunan ve Cumartesi günleri oto pazarı olarak kullanılan yerde sıcak asfalt çalışmalarını Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Belediye Başkan Yardımcısı Zubeyir Tuncel, Belediye Meclis Üyeleri, Çorum Oto Galericiler Odası Başkanı Fahri Yandık Mimar Sinan Mahallesi Muhtarı Fevzi Şeker, Hizmet-İş Sendikası Çorum Şube Başkanı Mustafa Köroğlu ve birim müdürleri ile birlikte yerinde inceledi.

Pazartesi günü başlayan çalışmaların bitme noktasına geldiğini ve Cumartesi gününe yetiştirileceğini kaydeden Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Agşın  Oto Galericiler Sitesi esnafının talebini yerine getirmenin kendilerini de mutlu ettiğini ifade etti. Gelen talebe istinaden ekiplerin çalışmalara başladığını ifade eden Başkan Aşgın “Oto Galericiler esnafımızdan oto pazarının asfaltlanmasıyla ilgili bir talep geldi. Biz de bu talebe istinaden bu bölgeyi çalışma planımız içerisine aldık. 7 Bin metrekarelik bu alan içerisini sıcak asfalt çalışması yaptık. Esnafımıza hayırlı olsun. Adayken de söylediğimiz gibi biz bu şehri esnafımızla birlikte yöneteceğiz. Esnafımızın her zaman yanındayız. İmkanlarımızın ölçüsünde bu sözümüzün arkasında olduk. Sadece oto pazarı değil şehrin genelinde neredeyse girilmedik sokak, asfalt kalmadı. Eksiklerimiz olabilir. Ama bugün itibariyle 43 Bin ton asfaltı yolla buluşturduk. Şehrimizin daha huzurlu, daha güvenilir, daha mutlu bir şehir olması için arkadaşlarımızla birlikte gece demeden gündüz demeden aşkla çalışıyoruz” dedi.

Oto Pazarı otopark olarak da kullanılacak

Başkan Aşgın, “Oto pazarını aynı zamanda Cumartesi günleri dışında Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesine gelen hastalarımız ve hasta yakınlarımız otopark olarak kullanabilecek. Cumartesi günleri oto pazarı olacak, diğer günlerde ise otopark olarak kullanılabilecek. Oto pazarı olarak da oto park olarak da hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Çorum Oto Galericiler Odası Başkanı Fahri Yandık ise kendilerinin talebini geri çevirmeyen Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Agşın’a teşekkür etti.