RECEP TAYYİP ERDOĞAN CADDESİ ‘IHLAMUR’ KOKACAK

Recep Tayyip Erdoğan Caddesi’nde ağaçlandırma çalışmaları başladı. 30 Ağustos’ta yapılacak açılış töreni için hazırlıkların son aşamaya geldiği cadde, Çorum’un en prestijli yollarından birisi olacak. Recep Tayyip Erdoğan Caddesi, şehir içi ulaşımı rahatlatacağı gibi kaldırımlarına dikilen Ihlamur ile süs elma ağaçları ve peyzaj düzenlemesi sonrasında şehrin trafik sorunlarına çözüm olması yanında şehre estetik bakımdan da katkı sağlayacak.

Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın Recep Tayyip Erdoğan Caddesi’nde peyzaj çalışmalarını inceleyerek kaldırıma ıhlamur ağacı dikimi yaptı. İncelemelere ve ağaç dikim çalışmalarına Belediye Başkan Yardımcıları İsmail Yağbat, Lemzi Çöplü ve Zübeyir Tuncel de katıldı.

Recep Tayyip Erdoğan Caddesi’nin Çorum için çok önemli bir cadde olduğunu, şehir içi trafiğini büyük oranda rahatlatacağını dile getiren Başkan Aşgın, 30 Ağustos’ta yapılacak açılış öncesinde çalışmaların hızlandığını bildirdi.  Aşgın “Şu an geldiğimiz noktada asfalt çalışmamızı tamamlayarak peyzaj çalışmalarını başlattık. Ihlamur kokulu bir cadde olmasını hayal ediyorduk. Kaldırımlara 10 yıllık yetişmiş ıhlamur ağaçlarını dikerek bu hayalimizi gerçekleştiriyoruz. Caddemizin ortasına da süs elmaları ve 15 bin adet çalı dikiyoruz. Burada Gazi Caddesi’ne benzer bir görünümü yakalamak istiyoruz. Ayrıca caddeye bisiklet yolu koyuyoruz. 3 şeritli olan caddemizin bir şeridini bisikletlere ayırıyoruz. ÇORBİS projemizde hizmete girdiği zaman Saat Kulesi’nden bisikletiyle yola çıkan biri Recep Tayyip Erdoğan Caddemiz, Eşref Hoca ve Dr. İlhan Gürel Caddelerinden geçip Mehmetçik Parkı’na kadar bisiklet yolunu takip ederek ulaşabilecek. Bundan sonra yapacağımız tüm caddelere bisiklet yolunu mutlaka ekleyeceğiz. Bunun da müjdesini bu vesileyle vermiş olalım. 30 Ağustos zafer bayramında Recep Tayyip Erdoğan Caddemizi açarak çifte bayram yapacağız” dedi.