“Refakatçi Misafirhanesi’’ için çalışmalar başladı

Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın, seçim dönemi verdiği taahhütlerle ilgili çalışmaları yoğun bir şekilde sürdürüyor.

Hasta yakınları ve refakatçilerinin misafir edilmesi amacıyla yapılması planlanan Refakatçi Misafirhanesi ile ilgili çalışmaları başlattıklarını söyleyen Başkan Aşgın, misafirhane olarak düşündükleri binada incelemelerde bulundu. Beraberinde Belediye Başkan Yardımcımız Zübeyir Tuncel, Fen İşleri Müdürü Mikdat Yıldırım, Etüp Proje Müdürü Köksal Çöldaş ve teknik personelle birlikte Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi karşısında bulunan Belediyeye ait binada incelemelerde bulunan Başkan Aşgın, “Seçim dönemi söz verdiğimiz gibi tüm projelerimizle ilgili çalışmalarımızı yürütüyoruz. Hasta yakınlarını kendi misafirimiz olarak görecek, kapımızı çalanı kapıda bırakmayacağız. Bu amaçla inşa edeceğimiz refakatçi misafirhanemiz büyük bir eksikliği de gidermiş olacak” dedi.

Sosyal belediyecilik anlayışlarının bir gereği olarak uzak köy, ilçe veya çevre illerden Çorum’a tedavi görmek amacıyla gelen hasta yakınlarının bu misafirhaneden yararlanabileceklerini vurgulayan Başkan Aşgın, “Burada hasta yakınları dilediği saatlerde dilediği zaman misafirhanemizde kalabilecekler. Hastanemize yakın olan bu tesisimizde, sıcak suyundan yiyecek ikramına kadar her türlü hizmetimizi hemşehrilerimize sağlayacağız. Bu projemizde çok dua almak istiyoruz. Bu projemiz, Çorum halkının insani meselelere yaklaşımındaki duyarlılığının da aynası olacaktır. Şehrimize hayırlı olsun’’ dedi.