ŞEFFAF VE HESAP VEREBİLİR BELEDİYE

Belediyemiz, şeffaf ve hesap verilebilir belediyecilik anlayışı doğrultusunda tüm iş ve işlemleri www.corum.bel.tr adresinden yayınlıyor. Web sayfasında şeffaflık ve hesap verilebilirlik butonu altında açılan  meclis faaliyetleri, ihale ve sosyal yardımlara ilişkin raporlar düzenli olarak güncelleniyor.

Göreve geldiği günden beri şeffaf ve hesap verebilir belediyecilik anlayışı içerisinde olduklarını belirten Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın, bu amaçla meclis faaliyetleri, stratejik yönetim faaliyetleri, ihale ve satın alma raporları, sosyal yardım ve hizmet raporları ile mali rapor ve tabloları düzenli olarak belediye web sayfasından yayınladıklarını vurguladı. Aşgın, tüm ihalelerin duyurularını ve sonuçlarını da dijital ekranlardan yayınladıklarının altını çizdi.

Tüm vatandaşların bu iş ve işlemlerle ilgili bilgi  ve belgelere belediye web sayfasından ulaşabileceklerini hatırlatan Başkan Aşgın, “Şehrimizde ortak bir akıl oluşturmak hedefimiz vardı. Şeffaf ve hesap verebilir bir belediyecilik anlayışı sözümüz vardı. Her faaliyetimizi halkımızla istişare ederek şeffaf bir şekilde yürütüyoruz. Bu da hem ekonomimizi hem de çalışmalarımızı önemli katkılar sağlıyor.” diye konuştu.