Vakıf19 heyeti Başkan Aşgın’ı tebrik etti

Vakıf19 öncülüğünde Çorum’a gelen Vakıf 19 Başkanı Alper Bilan, Vakıf Yönetim Kurulu üyeleri Haydar Ali Öztaş, Halil Baklan, Necdet Portakal, Mustafa Saatçi, Sami Şerbetçi, Mahmut Fatih Sucuoğlu, Çetin Mete ve Gökhan Ertek Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın’a yeni görevinde başarı dileklerini iletti.

Ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, göreve geldikten sonra tamamlanan ve ismine Kadeş Barış Meydanı verilen meydanla ilgili bir düzenleme yapacaklarını, bu konuda bir proje hazırlığı içinde olduklarını kaydetti. Aşgın, “Kadeş Barış Anlaşması’nın bir siluetinin meydanda yer alacağını, şehir içinde Hititlerle ilgili bir farkındalık oluşturmak istediklerini, mevcut Belediye binasının Kent Müzesi olarak değerlendirileceğini ve butik otel, restoran ve hediyelik eşya satışının yapılacağı Velipaşa Hanı’ndaki restorasyon çalışmalarının sürdüğünü sözlerine ekledi.

Vakıf 19 olarak Çorum için önemli çalışmalar yapmaya çalıştıklarını belirten Alper Bilan ise, bu kapsamda Mustafa Yıldırım ve Atıl Üzelgün başta olmak üzere eski Çorum Valilerinin de bugüne kadar büyük desteğini gördüklerini açıkladı. Çorum’da yapılan meydana “Kadeş Barış Meydanı” isminin verilmesinden duydukları memnuniyeti de dile getiren Bilan, “Çorum’un seçkin ve başarılı insanlarından oluşan bir ekip kurduk. Bu ekip ile birlikte ilimizin her alanda tanıtımına katkı sağlamaya çalışıyoruz. Her görüşten insanın yer aldığı ekibimizin ortak paydası Çorum. Sanayi alanında iyi bir durumda olan Çorum’un kültür ve turizme de eğilmesi gerektiğine inanıyoruz. Bu kapsamda Ankara’nın tanınmış mimarlarından Çorumlu hemşehrimiz Arif Balaban ile birlikte Kadeş Barış Meydanı için bir proje taslağı hazırladık. Bunu da Başkanımızın bilgisine sunmak istiyoruz” diye konuştu. Bilan ayrıca hazırladıkları projeyi de Aşgın’a sinevizyondan gösterdi.

Ziyarette Vakıf 19 heyeti Belediye Başkanı Aşgın’a özel yapım Türk Bayrağı hediye etti.