VELİ PAŞA KAHVECİSİ AÇILDI

Çorum Belediyesi tarafından restore edilerek turizme kazandırılan 157 yıllık Tarihi Veli Paşa Hanı içerisinde bir süredir hizmet veren Veli Paşa Kahvecisi resmî törenle açıldı.

“Kahve Alışkanlıklarınızı Değiştirmek İçin Açılıyoruz” sloganıyla açılışı gerçekleştirilen Veli Paşa Kahvecisi’nde kahve kültürü yeniden yaşatılacak. Hanın tarihi dokusuna uygun olarak dizayn edilen Veli Paşa Kahvecisi, otantik bir atmosferde misafirlerini ağırlıyor.

Açılış törenine Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, AK Parti İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, Belediye Başkan Yardımcıları, Düvenci Belediye Başkanı Necmettin Yalçın, Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar, meslek odaları başkanları ve vatandaşlar katıldı. Açılış töreni Çorum Web TV’den de canlı olarak yayınlandı.

Törende konuşan Başkan Aşgın, “Seçim dönemi taahhütlerimiz arasında iki tane sosyal tesis açma sözümüz vardı. Rabbimize hamdolsun biz iki hedef koyduk, şu an 6’ncısını açıyoruz. Bu tesisimiz şehrimize hayırlı, uğurlu olsun.” dedi.

Millet Bahçesi Sosyal Tesisleri, Güngörmüşler Konağı, Pir Baba Sosyal Tesisleri, Meydan Sosyal Tesisleri ve Çoruminia Sosyal Tesisleri ile uygun fiyata kaliteli hizmet sunduklarını ifade eden Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, “Burası özel bir yer. Burada dünya kahvelerinden, Türk kahvelerinden envai çeşit, en kaliteli kahve türlerini hemşehrilerimize en uygun fiyatla en güzel mekanda sunuyoruz.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından açılış duası ve kurdele kesimi yapıldı. Programa katılanlara kahve ve çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Veli Paşa Kahvecisi AçıldıVeli Paşa Kahvecisi AçıldıVeli Paşa Kahvecisi AçıldıVeli Paşa Kahvecisi AçıldıVeli Paşa Kahvecisi AçıldıVeli Paşa Kahvecisi AçıldıVeli Paşa Kahvecisi AçıldıVeli Paşa Kahvecisi AçıldıVeli Paşa Kahvecisi Açıldı