BAKAN KASAPOĞLU, STADYUMUN DEVRİNDE ÇORUM’A MÜJDE YAĞDIRDI

Belediyemiz tarafından yapımı tamamlanan Yeni Stadyum ve spor salonu düzenlenen törenle Gençlik ve Spor Bakanlığına devredildi. Bugün Ankara’da Gençlik ve Spor Bakanlığında düzenlenen devir teslim törenine Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın ile birlikte AK Parti Çorum Milletvekilleri Ahmet Sami Ceylan, Oğuzhan Kaya, Erol Kavuncu ile AK Parti İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, İl Genel Meclis Başkanı Osman Günay ve ilçe belediye başkanlarının da yer aldığı kalabalık bir heyet katıldı.

İmza töreninde konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Çorum’u ilçeleriyle birlikte daha yukarılara taşıyacaklarını vurgulayarak “Yüreklerimiz bir çarpacak. Gençlerimiz bizim en büyük umudumuz, en büyük varlığımız. İnşa edeceğimiz tesislerimiz 7/24 açık olacak. Bu tesislerimiz Çorum’umuza hayırlı olsun.” diye konuştu.

Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın, stadyum ve spor salonunun mevcut haliyle bakanlığa devri konusu ve Çorum’a yapılacak olan spor yatırımları nedeniyle başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na teşekkür etti. Başkan Aşgın, “Sayın Bakanımız Çorum halkına müjdeler verdi, bizleri mutlu etti. Yeni stadyum ve spor salonunu bakanlığımıza devrettik. Bunların karşılığında ise eski stadyum ve tüm arazisinin Belediyemize devrini gerçekleştirdik. Sayın Bakanımızın verdiği müjdeler arasında şehrimize 2 yüzme havuzu, güreş eğitim merkezi, 500’er kişilik tribünlü ve 4’er soyunma odalı 2 nizami sentetik futbol sahası, 1 kitap kafe de yer alıyor. Güreşin merkezi olan Çorum, dört başı mamur bir Güreş Eğitim Merkezine kavuşuyor. Bu müjde güreş tarihimiz bakımından da bir mihenktir. Güreş Eğitim Merkezimizde inşallah çok daha büyük güreşçiler yetişecek.” diye konuştu.

“Aşkla Çalışmaya devam edeceğiz”

Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın, Gençlik ve Spor Bakanlığında düzenlenen spor yatırımlarıyla ilgili imza törenindeki sergilenen birlik ve beraberlik görüntüsünün Çorum için büyük bir kazanç olduğunu vurguladı.

Başkan Aşgın, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile tüm Çorumlular olarak gurur duyuyoruz. Çorum Valimiz, milletvekillerimiz ve tüm AK Parti teşkilatlarımızla birlikte hemşehrilerimize hizmetkâr olmaya, Çorum için Aşkla çalışmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

Sayın Cumhurbaşkanımızla görüşmemiz ilk düğümü çözdü

Gençlik ve Spor Bakanlığında yeni stadyumun bakanlığa devri konusunda düzenlenen imza töreninde konuşan Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile stadyum konusunda yaptıkları görüşmenin ilk düğümü çözdüğünü söyledi.

Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısında söz alarak stadyum ve spor salonu konusunda yaşadıkları sorunları izah ettiğini ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da konuyla yakından ilgilenerek sorunun çözümü hususunda hemen talimat verdiğini belirten Başkan Aşgın, “Sayın Cumhurbaşkanımıza stadyum ve spor salonu meselesini detaylı bir şekilde izah etmiştim. Kendileri konuyla yakından ilgilendi. “Başkanın sırtından bu yükü alın” diye talimat verdi. Sayın Cumhurbaşkanımızla olan bu görüşmemiz ilk düğümü çözdü ve süreç bu şeklide başlamış oldu ve şimdi de devir işlemlerimizi gerçekleştirdik. Çorum’umuza hayırlı olsun.” dedi.

Çorum, spor şehri olacak

Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın, Çorum’u spor şehri yapacaklarını söyledi.

Hem belediye hem de bakanlık tarafından Çorum’a yapılan ve bundan sonra da yapılması projelendirilen spor tesisleriyle birlikte Çorum’un bir spor şehri olacağının altını çizen Başkan Aşgın, “Şehrimizde sporun yaygınlaştırılması, gençlerimiz ve kadınlarımız başta olmak üzere tüm hemşehrilerimizin sportif faaliyetlere daha kolay ulaşabilmeleri için Çorum Belediyesi olarak önemli çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Kişisel ve toplumsal sağlığımızı koruyacak en önemli unsurlardan birinin spor olduğu bilinciyle spora yönelik yatırımlarımıza devam ediyoruz. Mahalle spor salonlarımız, semt sahalarımız, amatör sporculara yönelik desteklerimiz, yeni stadyumumuz, yeni spor salonumuz ve yapımına başlanacak spor tesislerimizle Çorum’umuzu bir spor şehri haline getiriyoruz.” diye konuştu.