Başkan Aşgın, asfaltı inceledi

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın Büget yolu diye de geçen Binevler 10. Caddede devam eden asfalt çalışmalarını yerinde inceledi. İncelemede Binevler Mahalle Muhtarı Mehmet Bölükbaş da hazır bulundu.

Aralık ayının sonlarına gelinmesine rağmen uygun hava koşulları sayesinde asfalt çalışmalarına devam ettiklerini belirten Başkan Aşgın, “Geçen sene kasım ayında sonlanan asfalt çalışmaları bu yıl devam ediyor. Burası programımızda olan bir yerdi. Yapabilecek miyiz, yetişir mi diye tereddüt içerisindeydik ama Allah yardım etti havalar güzel gidiyor biz de asfaltını yapıyoruz. Asfalt çalışması öncesinde buranın alt yapısını yeniledik. Sağlam bir altyapı yaparak buraya 8 metre genişliğinde 1100 metre uzunluğunda asfalt serimi gerçekleştirdik” dedi.

Başkan Aşgın havaların müsaade etmesi durumunda asfalt çalışmalarına devam edeceklerini belirtti. Aşgın, “Muhtarlarımızın görüşleri ve onlarla yaptığımız istişareler doğrultusunda belirlediğimiz yerlere bu yıl dökmüş olduğumuz asfalt 70 bin tona ulaştı, bu önemli bir rakam. Biz burayı da yetiştirebilir miyiz, burasını da yapabilir miyiz diye dert ediniyoruz. Ben bu vesileyle çalışma arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum. Onlar da biran önce bitsin de biz de rahatlayalım diye düşünmüyor aksine daha yer olsa şartlar müsaade etse de asfalt serimine devam etsek derdindeler” diye konuştu.