Hititler konulu Resim Sergisi açıldı

Belediyemiz tarafından 41 ressamın katılımıyla “Hititler Resim Sergisi” açıldı. Çorum Belediyesi Sanat Galerisi’nde gerçekleşen açılışa Belediye Başkanımız Dr.Halil İbrahim Aşgın, AK Parti İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Kır, İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı İbrahim Yıldız, sanatseverler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

AŞGIN: SANATIN MERKEZİ BİR ŞEHİRİZ

Serginin açılışında konuşma yapan Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın, Çorum’un sanatın merkezi olan bir şehir olduğunu belirterek, “Dün böyleydi, bugünde böyle, yarın da böyle olacak. Çorum kültür, sanat noktasında yazısından, şiirine, romanına, heykeline bütün alanlarda altın çağını yaşayacak. Çünkü biz kültürün, sanatın, akademinin, sivil toplumun içinden gelen birisiyiz. Buradaki farkımızı da göstereceğiz” dedi.

 ‘KÜLTÜR, SANAT, EDEBİYAT DERGİSİ ÇIKARACAĞIZ’

Belediyenin çalışmalarının yer aldığı ve uzun zamandır çıkardığı bülteni artık çıkarmayacaklarını da ifade eden Başkan Aşgın, “Aralık ayındaki son sayı ile bu faslı kapatıyoruz. Her sayfasında kendi fotoğrafımızın olduğu bir bültenden vazgeçiyoruz. Yerine kültür, sanat, edebiyat dergisi çıkaracağız. Şehrimizin kültür hayatına hayırlı olsun” diye konuştu.

AHLATCI: SANAT ALANINDA ÇALIŞMA YAPACAK HERKESİN YANINDAYIZ

AK Parti İl Başkanı Yusuf Ahlatcı da sanat alanında çalışma yapacak olanların tüm organizasyonlarına tam destek vereceklerini vurgulayarak, “Hitit medeniyetinin beşiği olan Çorum’umuzda bu sergilerin ve diğer organizasyonların artarak devam etmesini temenni ediyorum. Bu yönde çalışma yapacak olan tüm sanatçılarımıza organizasyonlarında destek olacağımızı buradan ilan ediyorum” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından katılımcılar sergiyi gezerek eserleri incelediler. Çeşitli illerde yaşayan ressamın yağlı boya, akrilik tablo ve heykellerinden oluşan serginin 7 Ocak 2020 tarihine kadar açık kalacağı belirtildi.