Başkan Aşgın, bu kez Gülabibeylilerle bir araya geldi

Çorum Belediyesi tarafından mahalle buluşmaları kapsamında düzenlenen “Başkanım Mahallemizde Söz Bizde” programlarının yedincisi Gülabibey’de gerçekleşti.

AK Parti Milletvekilleri Ahmet Sami Ceylan ve Oğuzhan Kaya, AK Parti İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, Merkez İlçe Başkanı Erhan Akar, Belediye Başkan Yardımcıları İsmail Yağbat, Lemzi Çöplü, Alper Zahir, Turhan Candan ve Zübeyir Tuncel, belediye meclis üyeleri, birim müdürleri, Gülabibey Mahalle Muhtarı Hasan Belli ve diğer mahalle muhtarlarının da katıldığı program, mahalle sakinlerinin de yoğun ilgisiyle Rehberlik ve Araştırma Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

“Başkanım Mahallemizde, Söz Bizde” adıyla başlattıkları mahalle toplantılarıyla mahallelere yapılan yatırımları ve planlanan çalışmaları doğrudan anlatma imkanı bulduklarını söyleyen Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Çorum Belediyesinin tüm mahallelerde olduğu gibi Gülabibey’de de önemli çalışmalar yürüttüğünü söyledi.

Kadın Kültür ve Sanat Merkezlerinde Gülabibey Mahallesinden her yıl 10 bine yakın kadının faydalandığını, Ertuğrul Gazi ve Osman Gazi mescitlerinin hizmete girdiğini, cami ve Kur’an kurslarının tamir ve tadilatlarının yapıldığını, okullara Z kütüphaneler inşa ettiklerini söyleyen Başkan Aşgın, sosyal belediyecilik çalışmalarının ve altyapıya yönelik çalışmaların da tüm hızıyla sürdüğünü vurguladı. Aşgın, “Biz 15 Mahallemizde, hemşehrilerimizin yaşam kalitesini artırmak, vatandaşlarımızdan gelen talepleri karşılamak ve şehrimizi bulunduğu noktadan çok daha iyi bir noktaya getirmek için gecemizi gündüzümüze katıyoruz.” dedi.

Gülabibey sakinlerinin sorularına da içtenlikle yanıt veren Başkan Aşgın, yapılan çalışmaları ve talepleri yakından takip edeceğini kaydetti.

Gülabibey’i sosyal belediyecilik hizmetleriyle buluşturuyoruz

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Gülabibey Mahallesinde “Başkanım Mahallemizde, Söz Bizde” toplantısında belediyenin çalışmaları hakkında mahalle sakinlerine açıklamalarda bulundu.

Sosyal belediyecilik hizmetleri kapsamında yaptıkları çalışmalardan örnekler veren Başkan Aşgın, “Dar gelirli vatandaşlarımız için gıda bankamızdan yardımlar yapıyoruz. Bizlere başvuru yapan, durumunu değerlendirdiğimiz ve gıda yardımının yapılmasına karar verdiğimiz kardeşlerimize yardımlarımızı düzenli olarak ulaştırıyoruz. Gülabibey’de 1625 ailemize -6542- kişiye gıda paketi yardımı yaptık. 118 aileye 703 kez evde temizlik hizmeti verdik. 576 ailemizi Hoş Geldin Bebek Projesi kapsamında ziyaret ettik. Mutluluklarına ortak olduk. 288 ailemizin kıymetli evlatlarına kıyafet yardımı yaptık. 17 camimizin tüm temizlik hizmetlerini yerine getirdik. 4 engelli kardeşimize engelli aracı hediye ettik. 27 ailemize 98 parça 2. El eşya yardımında bulunduk.” dedi.

 

Ceylan: Belediye Başkanımızı tebrik ediyorum

AK Parti MKYK üyesi, Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan Gülabibey Mahallesinde düzenlenen “Başkanım Mahallemizde Söz Bizde” programında yaptığı konuşmada mahalle buluşmaları programını başlattığı için Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a teşekkür etti.

Belediyenin yaptığı çalışmaları başkan yardımcıları ve birim müdürleriyle birlikte vatandaş ile bir araya gelerek anlatmasının güzel bir uygulama olduğunu ifade eden Ahmet Sami Ceylan, “Belediye Başkanımızın sizlerle buluşması, içinizde olması çok güzel. Sizlerin de bu toplantılara katılmanız güzel bir manzara oluşturuyor. Çorum’da bu dönem muhtarlarla istişareli bir şekilde sizlere hizmet vermeye çalışıyoruz. Biz şehrin kenardan başlayıp içeriye doğru eksiklerini gidereceğiz diye söz vermiştik. Gülabibey Mahallesinde asfalt sorunumuz kalmadı” diye konuştu.

 Kaya: Çözülmesi gereken sorunlar çözüme kavuşacak

AK Parti Milletvekili Oğuzhan Kaya da yaptığı konuşmada Gülabibey Mahalle sakinlerinin sorunlarını rahatça dile getirebildiği bir toplantı olduğunu belirterek “Bugün söz sizlerin. Sizler konuşacaksınız ve sorunlar dile getirilecek. Çözülmesi gereken sorunlar çözüme kavuşacak.” Diye konuştu.

 Ahlatcı: Belediye Başkanımıza güveniyoruz

AK Parti İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, Gülabibey Mahallesinin her şeyin en iyisini hak eden bir mahalle olduğunu belirterek “Toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum. Aşkla çalışan yorulmaz. Belediye Başkanımıza güveniyoruz.” diye konuştu.

 AK Parti Merkez İlçe Başkanı Erhan Akar ve mahalle muhtarı Hasan Belli de yaptıkları konuşmada toplantının hayırlı olmasını temenni etti.