Çorum kahramanlar için tek yürek oldu

İdlib’te yaşanan saldırı sonucun şehit düşen askerlerimize saygı ve bölgede mücadele veren Mehmetçiğimize destek için binlerce Çorumlu bir araya geldi.

Çorum Valiliği, Çorum Belediyesi, Hitit Üniversitesi, Çorum Şehit Aileleri Vazife Malülleri Derneği ve Muharip Gaziler Derneği tarafından organize edilen yürüyüş, binlerce Çorumlunun katılımıyla gerçekleşti.

Vatandaşlar şanlı Türk Ordumuza destek sloganları atarak ve tekbirlerle ellerinde Türk Bayrakları ile Çorum Şehitliğine kadar yürüdü. İdlib şehitlerinin isimlerinin tek tek okunmasının ardından müftülük görevlileri Kur’an-ı Kerim okudular. İl Müftü Vekili Adem Aygül’ün yaptığı duanın ardından konuşan Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın, kısa zamanda yapılan çağrıya kulak vererek katılan hemşehrilerine teşekkür ederken, “Kısa süre içerisinde onbinlerce hemşehrimiz akın akın, ellerinde ay yıldızlı bayrağımızla burada bir araya geldi. Elhamdülillah çok güzel bir yürüyüş ve neticesinde Fetih suresi ve dualarla tamamlamış olduk. Geçmişte Malazgirt’te, Çanakkale’de bu memlekete bu millete diz çöktürememişlerse, topu gelse de diz çöktüremeyeceklerini şu tablo gösteriyor. SİHA’larımız, İHA’larımız, askerimiz 2 gün içerisinde Türk ile cenk etmenin öyle kolay bir şey olmadığını bir kez daha tarihin ve dünyanın huzurunda gösterecek. Rabbim Mehmetçiğimizin ayağına toz dokundurtmasın” şeklinde konuştu.