Başkan Aşgın çocuklarla bayramı kutladı

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Çorum Belediyesi Buhara Kültür Merkezi ve Bahçelievler Kadın Kültür ve Sanat Merkezinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında düzenlenen etkinliklere katıldı.

Bulduğu her fırsatta insanın, içindeki çocuğun saflık ve adaletiyle hayata bakması gerektiğini vurgulayan Başkan Aşgın, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarına katıldı. Çocuklarla ahşap boyayıp türlü oyunlar oynayan Aşgın, çocuklara pamuk şeker ve kâğıt helva ikram etti.

Bugün çocuklar gibi şen, neşeli olduğunu söyleyen Başkan Aşgın, “Keşke bugün dünyanın bütün çocukları aynı şekilde aileleri ile gülerek bu bayramı kutluyor olsa. Bu aynı zamanda benim duamdır. Şu anda ülkemizde barış, kardeşlik ve sevgi iklimi hakim. Maalesef dünyanın her tarafında bu böyle değil! İsrail zulmüne maruz kalan Filistinli çocuklar var. Suriye’de bombalar altında ölen çocuklar var. Hatırlayacaksınız yine Yemen’de bir okul servisine bomba atılmış ve birçok çocuğumuz orada şehit edilmişti. Biz istiyoruz ki bütün çocuklar bizim ülkemizde ki gibi huzur, barış ve güven içerisinde gülerek eğlenerek oyunlar oynasın, parklarda bahçelerde koşsun, okullarına gidebilsin” dedi ve tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı.