Makam çocuklara emanet

Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları etkinlikleri çerçevesinde Mustafa Kemal Ortaokulu öğrencisi Zümra Akyul ve Anaokulu öğrencisi Yiğit Alperoğlu’na makamı teslim etti.

Öğrencilerden Zümra Akyul, Çorum’un parklarıyla bahçeleriyle ve temizliğiyle daha yeşil daha yaşanılır bir şehir haline gelmesini istedi. Yeşil bir şehir için projesi olduğunu belirten Zümra Akyul, bir fidan dikip fotoğrafını getiren herkese ödül verilmesini istedi. Akyul, “Bu sayede şehrimizi daha yeşil hale getirebiliriz” dedi. Mustafa Kemal Ortaokulu öğrencisi Akyul, okulların bahçelerine oyun alanları yapılmasını ve okulların temizliğinin belediye tarafından yapılması talimatını da verdi.

Anaokulu öğrencisi Yiğit Alperoğlu da okullarına kum havuzu ve oyun alanları yapılmasını istedi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları çerçevesinde makamını temsili olarak çocuklara bırakan Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşkın, çocukların bayramını kutladı. 23 Nisan’da kurulan meclisin anısına çocuklara verilen bu bayramın onların kalbindeki güzelliklerle yaşatılmasını diledi.

Başkan Aşgın, “23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı Programlarımız kapsamında evlatlarımıza Belediye Başkanlığı makamını teslim ettik. Çocuklarımızın hem ilimizle ilgili hem de ülkemizle ilgili bilgi birikimleri beni son derece memnun etti. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk geleceğimiz olan çocuklarımıza bu güzel bayramı armağan etti. Bu çok önemli, çünkü onların kalbi güzelliklerle, eşitlik ve adalet duygusuyla dolu. Bu dünya onlarla daha güzel olacak. Ben bir kez daha tüm çocuklarımızın, hemşehrilerimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını tebrik ediyorum” dedi.

Öğrencilerin temsili olarak makam koltuğuna oturduğu etkinlikte Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Kır, Mustafa Kemal Ortaokulu Müdürü Kadir Yurttutar, Öğretmen Nurşen Alperoğlu hazır bulundu.