Başkan Aşgın, güreşçileri kutladı

Büyükler 1. Güreş Ligi üçüncü etap maçında bir galibiyet ve bir beraberlik alan Çorum Belediyesi Gençlikspor grekoromen güreş takımı ikinci olarak önümüzdeki sezonda da 1. Güreş Ligi’nde mücadele etme hakkını sürdürdü.
Çorum Belediyesi Gençlikspor grekoremen güreş takımı 55 kiloda Himmet Sandıklı, 60 kilo Musa Şahin, 63 kilo Muhammed Çağlar, 67 kilo Selçuk Öztekin, 72 kilo Arif Eryücel, 77 kilo Murat Kalender, 82 kilo Bünyamin Coşkun, 87 kilo Oğuz Kayar, 97 kilo Rasim Saraç ve 130 kiloda Mustafa Tayyip Küçük’lü kadrosu ile mücadele etti. İlk iki etap sonunda Çorum Belediyesi Gençlikspor Kulübü 5 puanla Burdur Türk Telekom ile ilk iki sırayı paylaştı. İstanbul Haydarpaşa ise 2 puanla üçüncü sırada yer aldı.
Atatürk Spor Salonu’nda yapılan ilk maçta Çorum Belediyesi Gençlikspor Kulübü iki sporcusu eksik çıkan Haydarpaşa önünde 7-3 yenerek play-off umudunu son maça taşıdı. İkinci maçında ise grup birinciliği için Burdur Türk Telekom takımı ile karşılaşan Çorum Belediyesi Gençlikspor Kulübü büyük çekişmeye sahne olan maçta rakibine 6-4 yenilen temsilcimiz play-off umudunu bitirdi ve önümüzdeki sezonda 1. ligde mücadele etmeye hak kazandı.Çorum Belediyesi Gençlikspor güreş takımının maçlarını Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, Kulüp Başkanı ve Spor Müdürü Nadir Solak ta izledi. Müsabakalar sonunda Başkan Aşgın sporcuları kutladı.