Şampiyonlardan Başkan Aşgın’a ziyaret

Bulgaristan’ın Başkenti Sofya’da düzenlenen Gençler Balkan Şampiyonasında gururumuz olan Çorum Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü sporcuları Belediye Başkanı Dr Halil İbrahim Aşgın’ı ziyaret etti.

Bulgaristan’ın Başkenti Sofya’da 30 Eylül – 2 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilen Gençler Balkan Şampiyonasında istiklal marşımızı okutarak bayrağımızı göndere çektiren sporcularımız Çorum Belediyesi Gençlik ve Spor Kulubü Başkanı Nadir Solak ve antrenörleriyle birlikte Belediye Başkanı Aşgın’ı ziyaret etti. Türkiye’de bazı branşlar zikredildiği zaman hemen Çorum akıllara geliyor diyen Başkan Aşgın, “Güreş, badminton ve masa tenisi bunlardan bir kaçı. Böyle bir damar yakalamışız bunu korumak ve daha ileriye taşımak için sporcularımız çok çalışacak, biz de elimizden ne geliyorsa yapacağız. Ben bu anlamda sporcularımızı ve değerli hocalarımızı bir kez daha tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Bulgaristan’ın Başkenti Sofya’da düzenlenen Gençler Balkan Şampiyonasında Çorumlu güreşçilerimiz Mustafa Tayyip Küçük 125Kg, Himmet Sandıklı 55Kg, Yusuf Eryücel 50Kg’da Balkan Şampiyonu, Bilal Akbıyık 70Kg’da Balkan 2.si ve Mehmet Can Töremiş de Badmintonda takımlar branşında Balkan Şampiyonu çift erkeklerde de balkan 2. Si olarak bu millete gurur yaşattı.

Belediye Başkanı Aşgın, Sporculara çeyrek altın hediye etti ve başarılarının devamını diledi. Başkan Aşgın ve sporcular birlikte asker selamı vererek Barış Pınarı Harekatında ki Mehmetçiğe destek mesajı gönderdi.