BELEDİYEMİZ ÖĞRETMENLERİ UNUTMADI

Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın, Çorum Belediyesi bünyesinde çalışan öğretmen ve eğitmenlerle kahvaltıda bir araya geldi. Başkan Aşgın, gençlik merkezleri ve kültür merkezlerinde çalışan öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutladı.

Milli Eğitim Müdürü Abdullah Kodek, Belediye Başkan Yardımcılarımız, Yazar Sıtkı Arslanhan, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mahmut Yabacıoğlu ve çok sayıda öğretmen ve eğitmenin kaldığı programda konuşan Başkan Aşgın, öğretmenliğin kutsal bir görev olduğunun altını çizdi.

“Öğretmenlik gönülden gönüle dokunmanın vesilesi”

Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle düzenlenen programda yaptığı konuşmada, öğretmenliğin sadece bir meslek olmadığını, gönülden gönüle dokunmanın bir vesilesi olduğunu söyledi.

Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere ebediyete irtihal eden tüm öğretmenlerimize Allah’tan rahmet dileyen Başkan Başgın, “Tüm öğretmenlerimize sağlıklı, huzurlu, mutlu bir gelecek diliyorum.” dedi.

Milli Eğitim Müdürü Abdullah Kodekde yaptığı konuşmada “Bugün bir ve beraber olmamızı, hemhal olmamızı sağlayan başta Belediye Başkanımıza ve onun şahsında ekibine şükranlarımı sunuyorum.” diye konuştu.

Öğretmenler adına konuşan Kültür ve Sosyal İşler Müdürümüz Mahmut Yabacıoğluda öğretmen olmanın fedakâr demek, emek vermek demek, amacını yerine getirmek demek, hayatının her alanını öğrencilerine ve kursiyerlerine ayırmak demek olduğunu belirtti.

Konferans vermek için Çorum’a gelen yazar Sıtkı Arslanhan da kendisini Çorumlu öğretmenlerle buluşturan Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a teşekkür etti.

Program sonunda Başkan Aşgın, öğretmenlere karanfil hediye etti.