‘BÜTÜN MAHALLELERDE ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR”

Belediyemizin asfalt ve altyapı çalışmaları ile bütün mahallelere hizmet ulaştırmaya devam ediyor. Program dahilinde farklı bölgelerde çalışmalarını sürdüren ekiplerimiz, sorunlu tüm cadde ve sokaklara el atıyor.

Gülabibey Mahallesi sakinlerinden gelen talep üzerine Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın’ın bu yıl yapmayı taahhüt ettiği Bağcılar 4’üncü Cadde asfaltı için ilk kazma vuruldu. Diğer cadde ve sokaklarda olduğu gibi Bağcılar’da da öncelikli olarak Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü ekiplerince altyapı çalışması yapılacak. Eskiyen kanalizasyon ve yağmursuyu hatlarının yenilenmesinin ardından Bağcılar 4’üncü Cadde yeniden asfaltlanacak.

Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın, çalışmaların başladığı Bağcılar 4’üncü Cadde’de incelemelerde bulundu. Başkan Aşgın’a Gülabibey Mahallesi Muhtarı Hasan Belli de eşlik etti. Başkan Aşgın yaptığı açıklamada “Geçtiğimiz yıl Gülabibey Mahallemize yaptığımız bir ziyaretimiz sırasında Bağcılar 4. Cadde’nin asfalt sorunu bize iletildiğinde gerekli çalışmayı yapacağımızın sözünü vermiştik.  Şimdi bu sözü yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Yaklaşık 14 metre genişliğindeki çift şeritli Bağcılar 4’üncü Cadde’nin altyapısını yeniledikten sonra asfaltlanacağını ifade eden Aşgın, “Bağcılar’da ayrıca birçok sokak ve caddede Fen İşleri ile Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekiplerimiz çalışmalarını sürdürüyor. Kısa süre içerisinde çalışmalarımızı tamamlayarak caddemizi hemşerilerimizin hizmetine sunacağız” dedi.

Bağcılar 4. Cadde’nin yanı sıra şu anda Binevler 3. Cadde ve Bahar Caddesi’nde de çalışmaların devam ettiğini, Mavral Sokak ve Dr.Sadık Ahmet Caddesi’ndeki çalışmaların ise tamamlandığını belirten Başkan Aşgın, “Benzer çalışmaları bütün mahallerimizde yapıyoruz. Sadece Gülabibey değil bütün mahalleler adeta şantiyeye döndü. 24 saat esasıyla, aşkla ve şevkle çalışmaya devam ediyoruz.” dedi.

Gülabibey Mahallesi Muhtarı Hasan Belli de açıklamasında Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın’a teşekkür etti. Belli “Belediye Başkanımız daha önceden mahallemizi ziyaret ettiğinde Bağcılar 4. Caddedeki yolun bozuk olduğunu kendisine iletmiştik. Başkanımız da talebimizi dikkate alarak asfalt çalışmasını 2020 yılı programına dahil etmişti. Bugün çalışmalar başlatıldığı için Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz.” dedi.