GÜZELYURT, ADI GİBİ GÜZEL OLDU

Belediyemiz asfalt ve altyapı çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Belediyemiz, Gülabibey Mahallesi Güzelyurt’ta 25 yıl aradan sonra semt sakinlerinin temel ihtiyaçlarından olan asfalt çalışmasına başladı.

Çorum Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın, daha önceki ziyaretleri sırasında da semtin başlıca sorunu olan asfalt çalışmalarını yerinde inceledi. Semt sakinlerinin yoğun ilgisiyle karşılanan Başkan Aşgın ile vatandaşlar arasında samimi görüntüler ortaya çıktı. Çorum’a hizmete kenarda kalan mahallelerden başlayacağını vurgulayan Başkan Aşgın, “Gülabibey Mahallesi’nde Güzelyurt semtindeyiz, gerçekten ismi gibi güzel bir yer. Bizim de sıkça uğradığımız yerlerden bir tanesi. Şehirde hangi hizmetler varsa kenar mahallelerimizde de o olacak. Bu bizim vaatlerimizden biri. Buranın yıllardır asfalt sorunu olan bir yer olduğunu her geldiğimizde fark ediyorduk. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’dan öğrendiğimiz ‘Kimsesizlerin kimi olmak’ sözünü önemsiyoruz. Güzelyurt’u da adına yakışır şekilde sıfır asfaltla buluşturuyoruz. Halkımızın duası ve Hakk’ın da rızasını amaçlayarak yola çıkmıştık. Buradaki asfalt çalışmamızın sonunda da semt sakinlerimizden dua alacağımızı düşünüyoruz.” dedi.

Ziyaret sırasında hazır bulunan Gülabibey Mahallesi Muhtarı Hasan Belli ise Belediye Başkanı ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ederek, “Yollarımız çok kötüydü, yürünecek halde değildi. Başkanımız daha önce gelerek incelemelerde bulunmuş ve hem bize hem de semt sakinlerine söz vermişti. Verilen sözler bir bir tutuluyor. Bundan dolayı Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

Yıllar sonra semtlerine ilk kez asfalt döküldüğünü belirten mahalle sakinleri ise belediye hizmetlerinden duydukları memnuniyeti dile getirdi.  “Buraya geleli 25 sene oldu, ilk kez asfalt görüyorum. Buralar daha da değerlendi Başkanımız sayesinde. Belediye Başkanımızdan çok memnunuz, Allah razı olsun.” ifadelerini kullanan mahalle sakinleri Başkan Aşgın’a teşekkür etti.