ÇORUM, EMITT FUARI’NDA

Belediyemiz, şehrimizin tarihi güzelliklerini, kültürel mirasını ve eşsiz lezzetlerini tanıtmak amacıyla 9-12 Şubat tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilen EMITT Fuarı’nda yerini aldı.

Dünyanın en büyük beş turizm fuarından biri olan EMITT, İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde başladı. 9 – 12 Şubat 2022 tarihleri arasında gerçekleşecek olan 25. EMITT – Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı, turizm sektörünün gelişmesine ve ivme kazanmasına önemli katkılar sağlıyor. Çorum Belediyesi de ilimizin tanıtımı ve turizminin gelişmesine katkı sağlamak amacıyla bu önemli fuarda yerini aldı. Belediyemiz tarafından kurulan stantta, şehrimizin tarihi güzellikleri, kültürel mirası ve eşsiz lezzetleri ziyaretçilere tanıtılıyor.

Fuarın açılışına Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın, Belediye Başkan Yardımcılarımız Turhan Candan ve Lemzi Çöplü de katıldı. Belediyemizin standında açıklamalarda bulunan Başkan Aşgın, EMITT fuarının turizm ve tanıtım anlamında en önemli fuarlardan birisi olduğuna dikkat çekerek “Bu yıl 25’inci düzenlenen bu fuarda Çorum Belediyesi olarak yerimizi aldık.” dedi.

Çorum’da turizmi geliştirmeye yönelik önemli projeleri hayata geçirdiklerini belirten Başkan Aşgın, “Bizim bir hayalimiz var, bu hayalimizi şehrimizde adım adım gerçekleştiriyoruz” dedi. Tarihi kültür yolu, tarihi kent meydanı, saat kulesi çevresi cephe sağlıklaştırma projesi, Çoruminia, Bedesten projesi, Çorum Kalesi ve konakların restorasyonu ile turizme yönelik çalışmalar yapıldığını belirten Başkan Aşgın, “Şehrimizi turizm merkezi haline getirmek için çok önemli hamleler yapıyoruz. Çorum’un ekonomisine turizmle katkı sağlamayı hedefliyoruz. Bu anlamda çok büyük adımlar atıyoruz.” dedi.

Turizme yönelik çalışmaların en önemli ayaklarından birisinin de tanıtım olduğuna dikkat çeken Başkan Aşgın, “Bunun için ülkemizdeki önemli fuarlarda şehrimizi tanıtmak için yer alıyoruz. EMITT Fuarı da turizm ve tanıtım anlamında en önemli fuarlardan birisi. 25’inci düzenlenen bu fuarda Çorum Belediyesi olarak yerimizi aldık. Hazırladığımız tanıtım videolarıyla ve yayınlarıyla şehrimizi ve kültürümüzü uluslararası bu fuarda tanıtıyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. EMİTT Fuarı’nın şehrimizin tanıtımına katkı vermesini temenni ediyorum.” dedi.