ÇORUM’DA İLK KEZ DÜZENLENEN KAR ŞENLİKLERİNE YOĞUN İLGİ

Belediyemiz tarafından Çatak Tabiat Parkı’nda düzenlenen kar şenlikleri renkli görüntülere sahne oldu. Etkinlikte kızaklı kayak, kartopu savaşı, halat çekme yarışmaları ve müzik gösterileri yer aldı. Gençler kentte ilk kez gerçekleştirilen kar festivalinin tadını doyasıya çıkarttı.

Köse Dağı’nın sırtlarındaki parkta beyaz örtü ve eşsiz manzaranın keyfini çıkaran ve gönüllerince eğlenen gençleri Belediye Başkanımı< Dr. Halil İbrahim Aşgın da yalnız bırakmadı. Şenliğe katılan gençlerle sohbet ederek yakından ilgilenen Başkan Aşgın, etkinliklerde gençlere eşlik etti. Yoğun katılımın olduğu programda gençlere belediye tarafından sıcak çorba, kar üstünde pekmez ve mangalda sucuk ikramı yapıldı.

Çorum’da son 20 yılın en yoğun kar yağışının yaşandığını hatırlatan Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın, “Susuzluktan bunaldığımız ve özellikle tarımda, hububatta sıkıntıyı yaşayacağımızı düşündüğümüz bir anda Allah kullarını yalnız bırakmadı. Ülke genelinde olduğu gibi Çorum’da da bizleri kar rahmetiyle buluşturdu. 20 yılın sonunda madem bu kadar yağış oldu, Çorum’daki gençlerimiz, yavrularımız kar yağışının güzelliğini doya doya yaşasınlar istedik. Şehrimizde bunu yaşayacakları bir imkânımız, ortamımız çok fazla bir mekan yok. En yakın mekan ise Çatak Tabiat Parkımızdı. Çatak, gerçekten çok güzel bir tabiat parkı. Asırlık ormanımız ve karın da yoğun olduğu bir alan. Bir saatlik bir duyuru yapıldı. Şuanda 400 gencimiz aileleriyle beraber burada karın güzellikleri doyasıya yaşıyorlar. Bir yandan kızaklarla kayıyorlar, bir yandan kartopu oynuyorlar, bir taraftan canlı müzik eşliğinde eğleniyorlar. Çorum Belediyesi olarak biz de gençlerimizin mutluluğuna ortak olduk. Bütün gençlerimize iyi eğlenceler diliyorum. Gerçekten mutlu olduk. Gençlerimiz de bizi yalnız bırakmadı.” dedi.

Çatak Tabiat Parkı’nda düzenlenen etkinlik nedeniyle Belediyemize teşekkür eden Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürü Mustafa Gözler de, “Karda gençlerimiz çok eğlendi. Uzun zamandır kara hasrettik. Kar bereketiyle birlikte etkinliğin düzenlenmesi çok güzel oldu. İlk kez düzenleniyor. Ormanlık alanda, doğal bir alanda da düzenlenmesi güzellik teşkil etti. Güzel oldu. Gençlerde, çocuklarda gördüğümüz mutluluk bizleri gururlandırdı. Çorum Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın’a ve ekibine teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Çatak Tabiat Parkı’nda düzenlenen etkinlikte yaban hayvanları da unutulmadı. Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürü Mustafa Gözler ile gençler doğaya yem bıraktı.  Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü yetkilileri, 1984 yılında tescil edilen ve karaçam ormanlarıyla kaplı tabiat parkında kızıl geyik, karaca, yaban tavşanı, kurt, tilki gibi yaban hayvanlarının bulunduğunu belirtti.