‘ÇORUM’U BİSİKLET ŞEHRİ YAPACAĞIZ’

Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın’ın seçim vaatleri arasında yer alan Çorum Akıllı Bisiklet Uygulaması (ÇORBİS)’e, Kadeş Barış Meydanı’nda açılış töreni düzenlendi.

Çorum Belediyesi tarafından hayata geçirilen Çorum Akıllı Bisiklet Uygulaması (ÇORBİS) düzenlenen törenle hizmete açıldı. Projenin açılışı için Kadeş Barış Meydanı’nda Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ve Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Osman Öztürk, MHP İl Başkanı Agah Karapıçak, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Erhan Akar, İl Genel Meclis Başkanı Osman Günay, Gençlik ve Spor İl Müdürü Haşim Eğer katıldı.

Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın, seçim taahhütleri arasında yer alan ÇORBİS’in Çorum halkı tarafından büyük bir heyecanla beklendiğini ifade etti. Aşgın, “Avrupa Hareketlilik Haftası’nın başladığı gün açılışını yaptığımız ÇORBİS ile birlikte hemşehrilerimizin bisiklet kullanmayı yaşam biçimi haline getireceklerine inanıyorum. Şu an itibariyle 8 kilometreden biraz fazla bisiklet yolumuz var. Bu yolları artırmak amacıyla önümüzdeki günlerde bir anket yaparak halkımıza bisiklet yollarının ana alterlerde olmasını isteyip istemediklerini soracağız. Sağlıklı yaşama katkı sunacak ve şehir içi trafiğini önemli oranda azaltacak olan ÇORBİS’in hayırlı olmasını temenni ediyorum. Dün itibariyle hizmete giren ÇORBİS’e 1 günde 500 hemşehrimiz kayıt olarak bisiklete olan aşkını göstermiş oldu. ÇORBİS hemşehrilerimize ve şehrimize hayırlı olsun.” dedi.

Vali Mustafa Çiftçi ise yaptığı konuşmada bisiklet kullanımının insan sağlığına ve çevre temizliğinin etkisine vurgu yaparak, ÇORBİS’in hayırlı olsun diyerek vatandaşlara kazasız belasız sürüşler diledi.

Protokol üyeleri kurdele kesimi sonrası Kadeş Meydanından saat kulesine kadar bisikletlerle giderek programı sonlandırdı.