PARALİMPİK SPORCULARA TAM DESTEK

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi ve Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın, 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları öncesi kamp için Çorum’a gelen Para Tekvando Milli Takım Teknik Direktörü İlhan Aşkın ve sporcular ile bir araya geldi.

Çorum Belediyesi Millet Bahçesi’nde teknik heyet ve sporcularla bir araya gelen Vali Mustafa Çiftçi ve Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın, sporcularla birebir sohbet ederek Çorum’a geldikleri için duydukları memnuniyeti dile getirdi.  24 Ağustos – 5 Eylül 2021 tarihinde gerçekleşecek 2020 Paralimpik Oyunları’nda madalyalar kazanacaklarını ifade eden Teknik Direktör İlhan Aşkın, misafirperverliklerinden dolayı Vali Mustafa Çiftçi ve Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın’a teşekkür etti. Başarmak için sürekli çalıştıklarını, kendilerini Avrupa ve Dünya şampiyonalarında ispat ettiklerini ifade eden Aşkın, “190 ülkenin arasında Tokyo Olimpiyatları’na 6 milli sporcuyla ilk kez katılacağız ve en az üç madalya ile geri döneceğiz. Bundan önce olduğu gibi olimpiyatlarda da Türk Bayrağımızı dalgalandırmaya devam edeceğiz.” dedi.

Milli Takım kampı için Çorum’u seçmelerinden duyduğu memnuniyet ve mutluluğu dile getiren Başkan Aşgın, sporcularla yaptığı sohbet sırasında dünyanın çeşitli yerlerinde yakaladıkları başarılardan dolayı duyduğu gururu dile getirdi. Başkan Aşgın, ‘Her biriniz artık fahri hemşehrimizsiniz’ diyerek, “Birkaç gün önce şehrimizde olduğunuzu duyunca çok mutlu oldum. Takip ediyoruz müsabakaları ve başarılarınızla gurur duyuyoruz. Dünyanın dört bir yanında ay yıldızlı bayrağımızı göndere çektirmeniz bizi daha da gururlandırıyor. Bundan sonraki müsabakalarınızda başarılarınızı devam ettireceğinizden de şüphemiz yok.  Tokyo Paralimpik Oyunları’nda da takımımızın her zaman olduğu gibi arkasındayız. Milli Takım kampı için şehrimizi seçmeniz ayrı bir gurur oldu, bizim için artık her biriniz fahri hemşehrimiz oldunuz. Türk Bayrağını her göndere yükselttiğinizde bir hemşehrimizin şampiyonluğunu kutlamış olacağız. Hepinize katılacağınız oyunlarda başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Vali Mustafa Çiftçi ise sporcuları Çorum’da misafir etmekten duyduğu mutluğu dile getirerek tüm sporculara her seferinde hedeflerini daha da yüksek tutmalarını tavsiye edip bu yolda üstün başarılar dilediğini dile getirdi.