Hayvanlar çocukların ilgi odağı oldu

Çorum Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi çocuk ziyaretçilerin akınına uğruyor.

Çorum’da hayvanat bahçesi eksikliği olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, “Biz belediye olarak bu eksikliği gidermek için Veteriner İşleri Müdürlüğümüz bünyesinde çocuklarımızın hayvanları tanıyıp onlarla birlikte vakit geçirmeleri için bir alan oluşturduk. Burada, evcil hayvanlar, kümes hayvanları, bazı kuş türlerinin yanı sıra tavşan, tavus kuşu, leylek gibi hayvanlar da var. Çocuklarımız aileleriyle veya okulla birlikte buraya gelip hayvanlarla vakit geçiriyor onları besleyerek hem hayvan sevgisi ediniyor hem de hoş zaman geçirerek eğleniyor” dedi.

Hayvan Bakım ve Rehabiliasyon Merkezi ziyaretlerinde büyük yoğunluk yaşandığının altını çizen Başkan Aşgın, bunun kendilerini son derece mutlu ettiğini belirtti. Aşgın, “Çocukları ile birlikte güzel zaman geçirmeleri için hemşehrilerimizi Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezimize bekliyoruz” diyerek ebeveynlere çağrıda bulundu.