Su Faturalarında İndirim

Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın, seçim döneminde su faturalarında indirim yapacağı sözünü gerçekleştirdi. Belediye Meclisi’nin Mayıs ayı toplantısında suda indirim yapılması ile ilgili gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.

Gündem maddesi hakkında açıklamada bulunan Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın, seçim döneminde yaptıkları gezilerde vatandaşların su ücretlerinin yüksekliğinden şikayet ettiklerini belirterek, “Yaptığımız araştırmaya göre Çorum Belediyesi olarak su ücretlerimiz çevre illere göre pahalı değil. Buna rağmen hemşehrilerimizin talebini yerine getirelim dedik. Hem konutlar da hemde ticaret işletmelerin kullandığı suda yüzde 10 indirime gittik. Tarife Komisyonunda CHP’li üyeler karara şerh koyarak indirimin sadece konutlarda yapılmasına ve miktarının ise yüzde 15 olmasını istemişler.  Konutları ve ticarethaneleri bu konuda ayrı tutmanın doğru olmadığını düşünüyorum. Hayırlı olsun” dedi.

Konutlarda ve ticarethanelerde kullanılan suyun tarifesinde yüzde 10 indirim yapılması teklifi AK Partili ve MHP’li üyelerin oyları ile kabul edildi. Başkan Aşgın, oylama sonrasında yaptığı açıklamada verdikleri destekten dolayı MHP’li meclis üyelerine teşekkür etti.