Sülüklüevler 38.sokakta hummalı çalışma

Çorum Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler Bahçelievler Mahallesi Sülüklüevler mevkiinde ve Mehmet Akif Ersoy Caddelerinin bazı bölümlerinde çalışmalarını sürdürüyor.

Yaklaşık 3 ay önce Sülüklüevler mevkiinde çalışmalara başlayan ekiplerimiz Sülüklüevler 38.sokak üzerinde yeni yol çalışmasına başladı. İmar değişikliğinin ardından yeni yaşam alanlarının açıldığı Sülüklüevler mevkiinde ekiplerimiz yeni yollar kazandırmak amacıyla çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Sülüklüevler 38.sokak üzerinde 15 metre genişliğinde 340 metre uzunluğunda yapılacak olan yeni yol için hafriyat çalışmaları başladı. 6100 ton stablize dolgunun yapılacağı yeni yolda 1600 ton  mekanik dolgu serimi gerçekleştirilecek.

Belediye Başkanımız Dr.Halil İbrahim Aşgın Bahçelievler Mahallesi Sülüklüevler ve Mehmet Akif Ersoy Caddelerinin bazı bölümlerinde yeni açılan imarlarla ilgili yol çalışmalarının yıl boyunca süreceğini belirtti. Aşgın “İmar değişikliği yapılan bölgelerimizde yeni yollar açıyoruz. Bu yeni yollarla birlikte alt yapıyı tamamen yeniliyoruz ve ardından da yol çalışmamıza geçiyoruz. Sürekli büyüyen ilimizde vatandaşımızın rahatı için ekiplerimiz sürekli çalışıyor. Belirttiğimiz bölgede de yıl boyunca çalışmalarımız devam edecek” dedi.