24 branşta 2020 öğrenciye yaz eğitimi

Çorum Belediyesi tarafından bu yıl 5.’si düzenlenen Yaz Spor Okulları’nın açılış töreni gerçekleştirildi.

Buharaevler Mahallesi Kapalı semt pazarı yerinde düzenlenen açılış  törenine Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Haşim Eğer, Çorum Belediyesi Spor İşleri Müdürü Nadir Solak, Amatör Spor Kulüpleri Çorum İl Temsilcisi Sefer Kurtaran, öğrenciler ve veliler katıldı.

Açılış töreninde konuşma yapan Belediye Başkanı Dr.Halil İbrahim Aşgın ,belediyenin 2015 yılından beri Yaz Spor Okulları adı altında gençlere ve çocuklara spor yapma imkanı sağlıyor  bu yıl Yaz Spor Okulları bünyesinde 24 branşta 2020 yavrumuza spor eğitimi veriyoruz.Bu rakam iyi bir rakam.Katılımın böylesine yüksek olması bizi mutlu ediyor.Buradan antrenörlerimize seslenmek istiyorum.Spor İşleri Müdürlüğümüzün “önce ahlak sonra spor” sloganını asla unutmayın.Yavrularımıza önce ahlak diyerek eğitim verin.Onlara sporu öğretelim ama sevmeyi büyüklere saygıyı sabrı ve şükretmeyi de öğretelim. Onların ruhlarına da hitap edelim dedi.

Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Haşim Eğer’de, Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürlüğü olarak Çorum Belediyesi Spor Müdürlüğü ile ikili işbirlikleri çerçevesinde güzel organizasyonlara imza attıklarını söyledi. Yaz kursları ile gençlerin yaz tatillerini spor yaparak geçirmelerini sağladığını ve büyüme çağındaki gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak tuttuğuna dikkat çekerek; “Çorum Belediyesi’nin açtığı yaz spor okullarının ilimizde çocuklarımızın spora yönlendirilmesi için çok büyük bir açığı gideriyor. Spor İl Müdürlüğü tesislerinin yetersiz kaldığı anlarda Çorum Belediyesi tarafından açılan mahallelerdeki spor tesislerinin devreye giriyor. Çorum Belediyesi ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak başarılı çalışmalara imza attık atmaya da devam ediyoruz. Amacımız çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan uzak tutarak spora yönlendirmek. Aynı zamanda çocuklarımıza sporu öğretirken spor ahlakını da aşılamak.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından açılış töreni, jimnastik, judo, boks, güreş; tekvando branşlarında yapılan kısa gösteriler ile sona erdi. Çorum Belediyesi Buhara Kültür Merkezi ve Mevlana Spor Salonu’nda  öğrenciler, satranç, buz pateni, yüzme, dart, atletizm, fitness, eğitsel oyunları, halk oyunları, badminton, futsal, futbol, basketbol, voleybol, bowling, hentbol, karate, taekwondo, wushu, judo, masa tenisi, halter, güreş, muay thai, boks olmak üzere toplam 24 branşta 25 antrenör eşliğinde eğitim görüyor.

24 Haziran’da başlayan yaz spor okulları 28 Ağustos’a kadar devam edecek.